Web Analytics

Верховна Рада підтримала призначення нового керівника МОЗ

На засіданні 20 травня парламент підтримав кандидатури очільників трьох міністерств: охорони здоров’я, економіки й інфраструктури.

Про призначення повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Верховна Рада підтримала призначення трьох керівників міністерств. Віктор Ляшко очолюватиме Міністерство охорони здоров'я. Олександр Кубраков — Міністерство інфраструктури. Олексій Любченко призначений першим віцепрем'єр-міністром — міністром економіки», — розповів він.

Презентуючи свій план роботи на посаді керівника МОЗ, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що пріоритетом для міністерства стане подолання COVID-19.

«Ми зробимо все, щоб українці змогли вакцинуватися, працювати та подорожувати. Але ця пандемія ще не закінчилася і, на жаль, вона не остання. Саме тому біологічна безпека громадян стане пріоритетом роботи міністерства. До осені у нас буде зовсім інша готовність системи охорони здоров'я до реагування на спалахи інфекційних захворювань та епідемій, будуть повністю переглянуті підходи до реагування на радіаційні та хімічні загрози», — заявив Ляшко.

Він пообіцяв, що до кінця 2021 року всі, хто захоче щепитися COVID, зможуть це зробити. І водночас додав, що Україні необхідно власне виробництво вакцин.

«МОЗ визначить перелік критично важливих медикаментів, запропонує стійке державне замовлення, щоб інвестори розгорнули для їх виробництва потужності саме в Україні та пріоритетно надавали продукцію нашим громадянам», — сказав Віктор Ляшко.

Він також пообіцяв, що протягом літа забезпечить вакцинацію 5 млн українців.

Під час голосування у ВРУ кандидатуру Ляшка підтримали 262 нардепи. Проти висловилися 17,  ще 73 утримались, 25 — не голосували. 

Віктор Ляшко з грудня 2019 року обіймав посаду заступника міністра охорони здоров'я, з лютого 2020 року — головного державного санітарного лікаря. Раніше був членом проектного офісу реформ при Міністерстві охорони здоров'я.

Кандидат на посаду міністра інфраструктури, керівник «Укравтодору» Олександр Кубраков пообіцяв розв’язувати проблеми у своєму секторі «так само, як і у дорожній галузі».

«Я не шукатиму винних попередників, тому що багато проблем у галузі накопичувалися не одне десятиліття. Я це добре побачив на посаді керівника «Укравтодору», тому що якщо інфраструктура була недоінвестована 20-30 років, то шукати винних попередників дуже складно. Наше головне завдання — вирішити ці всі непрості проблеми, так само як ми це робимо у дорожній галузі», — сказав він, виступаючи на сесії ВРУ.

Він заявив, що планує продовжити ремонт доріг, стабілізувати фінансовий стан «Укрзалізниці», забезпечити відновлення морських і річкових портів. Щодо авіації він зазначив, що пріоритетом буде будівництво аеропортів, розвиток внутрішніх авіаперевезень, створення національного авіаперевізника.

Кандидатуру Кубракова підтримали 284 депутати. Проти були 28, ще 49 утримались, 23 — не голосували.

Олександр Кубраков раніше працював у приватних структурах, був радником Київського мsського голови, керівником проєктного офісу Міністерства юстиції. У 2019 році був обраний народним депутатом IX скликання, проте склав повноваження, очоливши «Укравтодор».

Кандидат на посаду міністра економіки, голова Державної податкової служби Олексій Любченко серед своїх головних завдань назвав розвиток конкуренції, малого та середнього бізнесу, технологій та економічної незалежності держави.

«Головне — синхронізувати роботу держорганів, забезпечити стратегічний менеджмент розвитку країни та займатися пошуком стимулів для розвитку», — вважає він.

На думку Любченка, слід відновити кредитування виробничої сфери, запровадити дієві податкові та митні стимули для регулювання економіки. Великий бізнес має залучати нові технології до України та просувати їх, малому ж потрібна впорядкована система спрощеного оподаткування і захист бізнес-ініціатив.

Він також підкреслив важливість співпраці з МВФ та іншими міжнародними партнерами в інтересах України.  

Призначення Любченка підтримали 293 нардепи, двоє висловилися проти, 60 утримались, 22 — не голосували.

Олексій Любченко раніше працював у Смілянській міській раді, Черкаській обладміністрації, регіональних і центральних органах податкової адміністрації. Із квітня 2020 року очолював Державну податкову службу.


18 травня Верховна Рада проголосувала за звільнення міністра інфраструктури Владислава Криклія, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка та міністра охорони здоров'я Максима Степанова.