Web Analytics
Верховна Рада дала згоду на взяття під варту депутата | MediaPort

Народні депутати України розглянули подання генпрокурора України Руслана Рябошапки щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, а також затримання і обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою народному депутату України Ярославу Дубневичу.

Народний депутат Ярослав Дубневич, який нині є членом депутатської групи «За майбутнє», а у попередньому скликанні представляв «БПП», користувався становищем, щоб отримати вигоду для підконтрольних йому компаній — про це сьогодні на засіданні парламенту заявив генпрокурор Руслан Рябошапка

Йдеться про фірми, які виконували роботи для «Укрзалізниці».

«Дубневич Ярослав Васильович, будучи народним депутатом України 7 та 8 скликань, обіймаючи посаду голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту, будучи обізнаним про фінансовий стан ПАТ «Українська залізниця», її потреби при проведенні державних закупівель, маючи повний контроль над двома суб’єктами господарювання, тим, хто виробляв стрілочні переходи, запчастини для залізниці, і над тим суб’єктом, які ці запчастини закуповував, організував схему, за якої дві компанії, одна з яких підконтрольна народному депутатові, отримала незаконний дохід у розмірі 93 млн грн», — сказав Рябошапка. 

За його словами, Дубневич мав можливість впливати на процеси у цих компаніях. Помічниками Дубневича на громадських засадах працювали керівник підприємства-виробника стрілочних переходів та перший заступник керівника підприємства, яке їх закуповувало. Дубневич, за словами Рябошапки, є бенефіціаром однієї з компаній-посередників, яка отримала з бюджету 86 млн грн.  

«На моє переконання, це звучить абсурдно, особливо, коли ці твердження містяться в юридичному документі, погодженому генеральним прокурором, а не в журналістській статті, для якої головне — сенсації», — прокоментував подання Ярослав Дубневич.

Ярослав Дубневич обраний в окрузі №120, Львівська область. Скріншот: RadaTVchannel
Ярослав Дубневич обраний в окрузі №120, Львівська область. Скріншот: RadaTVchannel

Він також звернув увагу на висновок профільного комітету Верховної Ради, який не підтвердив, що депутат давав вказівки, організовував злочин, заволодів коштами. 

«Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який за підсумками розгляду питання ухвалив рішення, згідно з яким, подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, а також про надання згоди на затримання і обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) народного депутата Ярослава Дубневича є «законними, оскільки ініційовані, підтримані і внесені належними суб’єктами з дотриманням особливостей, передбачених частиною 3 статті 80 Конституції України, частини 2 статті 482 Кримінального процесуального кодексу України, частини 2 статті 218 Регламенту Верховної Ради України із зауваженнями, зазначеними у мотивувальній частині висновку щодо достатності і обґрунтованості подання, законності одержання доказів, зазначених у поданні», — повідомила пресслужба парламенту.

На думку депутата, ГПУ займається політичним популізмом. 

Після обговорення і заключних виступів генпрокурора і депутата Дубневича спікер ВР поставив питання на голосування. Прохання генпрокурора підтримали. 

«Парламентарії 332 голосами надали згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Ярослава Дубневича. 241 голосом народні депутати надали згоду на затримання і 229 голосами — подання на обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) народного депутата Ярослава Дубневича», — зазначають у ВР.