Web Analytics

«Вчитель, волонтер, воїн»: на фронті загинув імам харківської мечеті Артур Якубов

34-річний Артур Якубов поліг під час боїв на Харківському напрямку. У нього залишилися троє дітей.

Про це повідомив муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов.

«Брат, чоловік, батько трьох дітей, волонтер, вихователь, вчитель, імам, муджахід-воїн істини. І це не всі його прояви особистості», — написав Рустемов у Facebook.

Він згадує, що 34-річний харків’янин Артур Якубов був імамом однієї з мечетей. Бачив на власні очі вторгнення російських військ і перші бої на окружній, окупанти зруйнували його будинок в одному з сіл на околиці Харкова. Евакуював родину за кордон, а сам повернувся, поїхав до Києва, де й познайомився з муфтієм. 

«Настільки простий, душевний, що протягом 15-20 хвилин після спілкування з ним виникло враження, що ми знайомі все життя. Це те, що називають «спорідненими душами»… Після короткого першого знайомства і спілкування його запитання було прямим і простим: «Чим я можу бути корисним?» Він був щирий, а щирість завжди квітне і дає плоди. Так він став нашим волонтером, який за деякий час організував гуманітарний виїзд на той час відносно «відновленого» і «спокійного» Харкова», — йдеться в дописі.

Фото: Facebook/Айдер Рустемов

За деякий Якубов став вихователем і вчителем мусульманської школи в громаді «Бірлік» у селі Чайки на Київщині, потім також імамом. За рік звільнився і згодом приєднався до війська.

«Насправді він усе «шукав себе» в цій війні, завжди хотів бути «воїном істини». За кожної нагоди приєднувався до братів, щоб взяти участь у «тренінгах і учебках». Неодноразово пропонував йому стати капеланом у ЗСУ, але він хотів бути воїном, хоча фактично роботу капелана проводив із братами-воїнами постійно, на добровільних засадах, виїжджаючи з ними за першої ж нагоди», — згадує муфтій. 

Артур Якубов поліг 14 травня на Харківському напрямку.


На Харківщині від авіаудару загинула працівниця ТЦК, молодша сержантка Ольга Кузнєцова. 

Блок новин за темою