Web Analytics
«Важливо, щоб українські аргументи були почуті»: Зеленський — про візит Держсекретаря США Блінкена | MediaPort

11 вересня до Києва з візитом прибули державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Розмову із високопосадовцями держав-союзників України у боротьбі з росією президент України Володимир Зеленський назвав дуже тривалою та змістовною.

«Всі ключові питання обговорили. Важливо, щоб українські аргументи були почуті. Це стосується і далекобійної зброї, і забезпечення бойових бригад на фронті, і загальної стратегії наближення справедливого миру. Окрему увагу приділили підготовці другого Саміту миру та відповідних кроків, які зроблять Саміт результативним», — прокоментував Зеленський за результатами зустрічі.

Фото: Офіс президента України

Блінкен поінформує про результати перемовин президента США Джо Байдена.

«Ми обговорили далекобійні удари, а також низку інших питань. І, як я вже сказав на самому початку, я планую повернутися з цією дискусією до Вашингтона та поінформувати президента про те, що я почув», — сказав Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з українським і британським колегами, цитує «Інтерфакс-Україна».

Він також зазначив, що продовження підтримки України не залежить від будь-якої країни, партії або виборів, і США хоче, «щоб Україна перемогла».

«Важливо, щоб український народ продовжував чути від нас безпосередньо: ми, як і раніше, повністю віддані перемозі України. Не лише для того, щоб Україна могла захистити себе сьогодні, а й щоб вона могла твердо стояти на своїх ногах у військовому, економічному та демократичному плані ще багато-багато днів», — сказав держсекретар.

Держескретар США Ентоні Блінкен під час візиту до України 11 вересня. Фото: Офіс президента України

За його словами, США працює над тим, щоб Україна мала усе необхідне для ефективної самооборони на тлі посилення російської агресії, зокрема отримання іранських балістичних ракет.

«Наше послання, наше колективне послання Путіну чітке: наша підтримка не ослабне. Наша єдність не зруйнується. Путін не «перечекає» коаліцію країн, прихильних до успіху України», — сказав Блінкен, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Українські посадовці неодноразово зверталися до іноземних партнерів за дозволом на далекобійні удари по території рф. Україна наполягає, що це убезпечить українців від авіаційних і ракетних ударів. Думки партнерів щодо далекобійних ударів розділилися: одні підтримали б таке рішення, наголошуючи на праві України на захист, інші висловлюються проти, пояснюючи це небажанням ескалації.