Web Analytics
В яких районах Харківщини можуть повернути школярів за парти: інформація ОВА | MediaPort

На Харківщині обговорюють повернення школярів до занять у класах. Наразі йдеться тільки про частину області, віддалену від лінії фронту.

Про це на брифінгу 22 травня директор Департаменту освіти та науки Харківської обладміністрації Олексій Литвинов.

«Першою чергою розглядаються Лозівський і Красноградський райони, північна частина Богодухівського — Богодухів, Валки. Розглядаються усі можливі варіанти, зокрема й частина Чугуєва. Навіть щодо міста Харкова є такі розмови, але це малоймовірно», — розповів він.

Ймовірність повернення учнів за парти, за словами Литвинова, «кожного дня зростає на певний відсоток».

«Є певний соціальний запит на це, є певні безпекові умови, які в цих громадах покращилися — набагато більше, ніж у самому Харкові. І самі діти, і батьки, і влада якоюсь мірою вже втомилися від цієї ситуації. І нам потрібен такий позитивний в емоційному плані крок до відновлення нормального життя, навіть в умовах воєнного стану. Нам це потрібно і з політичної точки зору. Але головне — це безпека», — наголосив директор департаменту.

Передусім йдеться про облаштування укриттів у школах. За приблизними підрахунками ОВА, лише у двох районах області це коштуватиме 2 млрд грн, а в Харкові — утричі більше. «Будь-яка людина в здоровому глузді розуміє, що таких грошей ані в держави, ані в області немає», — зауважив Литвинов.

Місцева влада намагається залучити закордонних партнерів. Але є неузгодженості між міжнародними будівельними нормами, яких вони дотримуються, й українськими — це треба вирішувати на законодавчому рівні.

«Друге — донорська допомога також обмежена, там немає таких великих коштів, які нам потрібні на усі ці проєкти. Тому навіть державна субвенція на укриття у школах, хоча й здається досить великою — 224 млн грн на Харківську область, але якщо її розділити — майже ні на що більш-менш прийнятне ми не виходимо. Ані по Харкову, ані по інших громадах. Але це питання опрацьовується», — додав посадовець.

Литвинов також зазначив, що до Харкова і громад області повертається дедалі більше дітей. Протилежна ситуація — лише у Куп’янському районі, частинах Ізюмського, Харківського і Чугуївського (у Липцях, Вовчанську, Старому Салтові).

«Останніми тижнями на Куп’янщині, наприклад, триває примусова евакуація дітей з батьками з наближених до лінії фронту громад», — нагадав Литвинов.

Минулоріч на 1 вересня на Харківщині було майже 240 тис. школярів. Цьогоріч, сподіваються в ОВА, буде на 10-12 % більше.

28 квітня Кабінет міністрів схвалив направлення коштів місцевим бюджетам з державного — на придбання автобусів для шкіл та облаштування укриттів.

«За нашими даними, нині близько 30% закладів загальної середньої освіти в Україні не мають укриттів. Тож 1,5 млрд грн державної субвенції надійдуть до місцевих бюджетів на облаштування там безпечних умов», — йдеться у повідомленні уряду.

Кошти планують розподілили між областями залежно від того, скільки дітей навчаються у дистанційному та змішаному форматах. 

Захисні споруди хочуть облаштувати в опорних школах, де навчаються не менш ніж 200 учнів, та в інших — де щонайменше 350. Йдеться про будівництво або капітальний ремонт.


У 18 школах Харкова залишили «Пункти незламності», облаштовані на випадок тривалих відключень світла після російських обстрілів. У мерії обіцяли, що вони працюватимуть у Харкові навесні та влітку цілодобово.