Web Analytics

В Україні розгорнули штаби на випадок теракту на ЗАЕС — Клименко

На випадок, якщо росія скоїть теракт на Запорізькій атомній електростанції, в Україні розгорнули штаби, до яких увійшли рятувальники, поліцейські, енергетики та медики. Також — проведуть навчання екстрених служб.

Про це розповів в ефірі національного телемарафону міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

«Ми вже розгорнули роботу відповідних штабів. У цих штабах є енергетики, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, також до складу входять поліція і медики — щоб були вироблені та чітко донесені до наших громадян правила поведінки у випадку надзвичайної події», — сказав він.

Також заплановані навчання для екстрених служб: з перекриттям доріг і облаштуванням санітарних блокпостів, де вимірюватимуть радіацію.

«Усе обладнання, яке у нас є на озброєнні для виміру радіації, відкаліброване та готове до роботи», — зазначив міністр.

За його словами, у випадку теракту на ЗАЕС жителів небезпечної зони забезпечать транспортом для евакуації. За оцінками МВС, йдеться про 200-кілометрову територію навколо станції, де живуть близько 500 тис. людей.

Ігор Клименко: Усі служби МВС готові діяти у разі надзвичайних ситуацій, причин для паніки немає. Очільник МВС в етері національного телемарафону «Єдині новини» повідомив, що найближчими днями будуть проведені навчання з розгортанням санітарних блокпостів та відпрацювання обставин, які можуть виникнути у разі надвичайної ситуації на ЗАЕС. У разі вибуху на ЗАЕС необхідно: Закритися вдома на добу, поки місцеві органи влади, органи цивільного захисту не дадуть розпорядження щодо переміщення вулицями. У разі необхідності перебування на вулиці, варто бути у респіраторі. Усі кондиціонери або обігрівачі необхідно вимкнути, а будь-які отвори закрити скотчем чи мокрою ганчіркою. «Ми вже розгорнули роботу відповідних штабів. У цих штабах присутні енергетики, працівники ДСНС, поліція, медики: для того, щоб були вироблені і чітко донесені до наших громадян правила поведінки у випадку надзвичайної події», - повідомив Ігор Клименко.

Опубликовано МВС України Пятница, 23 июня 2023 г.

 

У Патрульній поліції нагадують головні правила безпеки у разі радіаційної аварії.

1. Перебувайте у приміщенні — в укритті:

  • якомога далі від стін та даху;
  • бажано — у кімнаті без вікон і зовнішніх дверей;
  • зачиніть та ущільніть всі отвори — скотчем, змоченою тканиною;
  • вимкніть системи вентиляції, кондиціонери, обігрівачі;
  • не виходьте з укриття, допоки не буде інших вказівок від органів влади.

2. Слідкуйте за офіційними джерелами інформації:

  • увімкніть телебачення, радіо;
  • дослухайтесь до сповіщень ДСНС, поліції, місцевої влади.

3. Знезаразьте себе:

  • обережно зніміть верхній шар одягу;
  • герметично запакуйте одяг, тримайте його далі від людей і домашніх тварин.

4. Помийтесь, якщо є така можливість:

  • прийміть душ з милом, голову помийте шампунем;
  • не використовуйте кондиціонери для волосся, щоб не закріпити радіоактивний матеріал;
  • не тріть і не дряпайте шкіру, щоб радіоактивний матеріал не потрапив у рани;
  • якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті ділянки шкіри;
  • якщо немає доступу до води, скористайтеся вологими серветками або вологою тканиною, зверніть особливу увагу на руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.

5. Одягніть чистий одяг.

6. Допоможіть виконати все це рідним і близьким, за можливості — в рукавичках і масці чи респіраторі.

Виходити на вулицю можна лише після офіційного дозволу, бажано також у респіраторі.

«Перше правило безпеки у будь-якій надзвичайній ситуації — зберігайте спокій! Те саме стосується і ситуацій, які ще не трапилися. Пам'ятайте, що ворог намагається дестабілізувати нас, а паніка та страх — тільки йому на руку», — йдеться у повідомленні поліції.

Сподіваємось, що ці поради вам ніколи не знадоблятьсяАле збережіть та поширте Ми вже давно переконалися, що...

Опубликовано Патрульна поліція України Четверг, 22 июня 2023 г.

Міністерство охорони здоров’я попереджає, що після радіаційної аварії можна вживати тільки продукти та воду, що були запаковані.

«Пакування захищає рідину всередині від радіоактивних речовин. Тож лише вода в пляшках вважатиметься безпечною (не забрудненою), поки рятувальники чи влада не повідомлять про безпеку водопровідної води. Кип’ятіння не позбавляє воду радіоактивних речовин», — вказано у повідомленні МОЗ.

Водопровідну або колодязну воду можна використовувати для миття — себе або пакувань з їжею.

Продукти вважаються безпечними, якщо зберігалися в герметичних контейнерах (консерви, банки, пляшки, коробки тощо), у холодильнику, морозильній камері. Перед відкриттям харчові контейнери та посуд слід протерти вологою тканиною або чистим рушником, які потім покласти у поліетиленовий пакет і прибрати далі від людей і тварин.

МОЗ також застерігає від передчасного прийому йодиду калію — препарату, що блокує поглинання радіоактивного йоду щитоподібною залозою і допомагає знизити ризик захворювань.

«Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію наперед без потреби — недопустимо. Це може нашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має жодного сенсу», — зазначають у міністерстві.


Президент Володимир Зеленський 22 червня повідомив, що, за інформацією Головного управління розвідки, російські військові готують теракт на захопленій ними Запорізькій АЕС.

Джерело фото на головній: Facebook/ДСНС