Російська армія перетнула кордон в районі Мілового на Куп’янщині — ОТУ «Харків»
Оперативно-тактичне угруповання військ «Харків» не підтверджує російську окупацію села Мілове на Куп’янщині, проте констатує, що війська рф перетнули там кордон.
«Щодо Мілового я не можу підтвердити, що цей населений пункт наразі окуповано. Можу лише сказати, що в районі цього населеного пункту ворог справді перетнув державний кордон, зараз там тривають активні бойові дії, і ми бачимо, що росіяни намагаються просуватися у бік населеного пункту Амбарне. На даний момент Сили оборони України стабілізували ситуацію і вживають всіх необхідних заходів, щоб заблокувати подальше просування ворога», — прокоментував «МедіаПорту» 4 липня речник ОТУ «Харків» Павло Шамшин.
Як зазначають аналітики ресурсу DeepState, російська війська окупували Мілове та лісосмуги південніше і західніше села.
«Після відносно нетривалих штурмових дій кацап зумів наскоком зайняти н.п. Мілове та численні лісосмуги західніше та південніше села. Дані дії покликані підтримати наступ військ противника на західному березі річки Оскіл. Ймовірно, що найближчі дні буде очікуватися удар на Бологівку чи/або Одрадне, щоб збільшити ділянку натиску вздовж річки Оскіл», — аналізують у DeepState.


Ситуація в районі Вовчанська
«Гарячою» Павло Шамшин називає ділянку фронту в районі Вовчанська. Там майже щодня російська армія проводить штурми. Українські захисники утримують частину територій на північному березі річки Вовча, зокрема, на території агрегатного заводу. За словами речника ОТУ «Харків», окупанти намагаються витіснити звідти українських бійців, попри щоденні штурми, їм це не вдається.
«Сили оборони відбивають ці атаки, хоча там ситуація дуже важка. Пов’язано це з ускладненою логістикою, бо як ви розумієте, проводити ротацію, підвіз боєкомплектів, провізії, медикаментів в район агрегатного заводу дуже проблематично, тому що на самому агрегатному заводі, фактично вцілілих будівель уже не залишилось, там суцільні руїни, і в цих суцільних руїнах наші воїни ведуть оборонну операцію», — говорить Павло Шамшин.


За його словами, російська армія продовжує обстрілювати і сам Вовчанськ з артилерії різних калібрів та дронами.
Ситуація в районі Дворічної
Ситуація в районі Дворічної залишається складною, говорить речник ОТУ «Харків». Там росіяни продовжують перекидати свої піхотні групи за річку Оскіл. Так вони хочуть розширити плацдарм і створити загрозу для Куп’янська з півночі та підготувати умови для оточення чи штурму міста.
«З верхів’я річки Оскіл росіяни сплавляють дерев’яні колоди, тобто вони рубають там ліс і дерев’яні колоди сплавляють униз по течії. В районі Дворічної там є залишки знищеного моста. Ці колоди прибиваються до залишків цього моста, вони їх певним чином підтягують, утворюють таку імпровізовану переправу, фактично з палок, і таким чином їхня піхота намагається переправлятися на західний берег Осколу. Наші підрозділи такі переправи, як правило, швидко знищують, але це також потребує певних зусиль і часу. Як правило, такі переправи знищуються за допомогою дронів», — зазначає Павло Шамшин.
«У російської армії дефіцит бронетехніки»
Російські військові протягом травня активно застосовували для штурмів мототехніку, але орієнтовно з середини червня залучати таку техніку стали менше. Ймовірно, це сталося через часті дощі, розповідає Шамшин. За його словами, зараз окупанти намагаються пересуватися малими піхотними групами:
«Вони діють переважно малими піхотними групами від трьох до п’яти людей, пов’язано це з тим, що такі групи важче виявити з допомогою дронів, відповідно, важче їх знищити. І вони намагаються таким чином непомітно, використовуючи «зеленку», тобто лісові насадження, підбиратися до наших позицій і проводити штурмові дії. Враховуючи те, що зараз літо, спека, все навколо зелене, вони використовують цей природний фактор, щоб продовжувати свої штурмові дії».
Для штурмів російська армія майже не залучає бронетехніку, адже вона стає легкою ціллю для дронів, що контролюють небо, зазначає Павло Шамшин:
«Використання бронетехніки вкрай обмежене, тому що у них дефіцит бронетехніки, вони її справді бережуть для, як вони вважають, певного моменту, де вони бачитимуть у цьому певний тактичний сенс, щоб розвинути успіх на тій чи іншій ділянці. По-друге, у сучасних умовах війни, коли небо повністю контролюють дрони, в тому числі і ударні, бронетехніка, це як правило, легка ціль».