Web Analytics
В Ізюмі знайшли документи щодо розбудови російської освіти на Харківщині | MediaPort

В Ізюмі на Харківщині правоохоронці знайшли матеріали наради створеної окупантами «адміністрації» з Міністерством просвіти РФ. Йшлося про розбудову російської системи освіти в регіоні.

Про знайдені документи розповіли 8 листопада у Харківській обласній прокуратурі.

«У так званому «відділі освіти», що був сформований в Ізюмі під час окупації міста, правоохоронці вилучили секретну папку з документами, у якій зазначено, як мала проходити «розбудова» масштабної російської освіти на Харківщині», — кажуть у прокуратурі.

Серед документів — «матеріали до наради з питань підтримки та розвитку систем освіти Харківської області». Одним з головних кураторів було російське Мінпросвіти.

Окупанти планували видати учням російські атестати про закінчення 11 класів. В одному з документів наголошувалося, що «Мінпросвіти треба пришвидшити щодо друку атестатів на базі Бєлгородскої області». 

Також збиралися запросити до регіону викладачів, передусім історичного та літературного профілю, щоб запроваджувати «патріотичне виховання» за російськими стандартами.

В одному з документів також вказувалося, щоб діти мають орієнтуватися виключно на виші Бєлгородської області РФ.

«Крім того, «1-2 дітей, які особливо відзначилися» окупанти планували відправити до табору в тимчасово окупованому Криму, а учнів 7-9 класів — до Бєлгорода. Під прикриттям «турботи та відпочинку» планувалась звичайна російська пропаганда для дітей», — переконані у прокуратурі. 

Слідчі використовуватимуть ці документи для притягнення до відповідальності колаборантів та розслідування злочинів, пов’язаних із впровадженням російської освіти в Україні.

Правоохоронці виявили секретні матеріали наради окупаційної влади з російським міністерством у сфері освіти …

Опубликовано Харківська обласна прокуратура Вторник, 8 ноября 2022 г.




Правоохоронці оголосили підозру в колабораційній діяльності директорам ліцеїв в селищах Андріївка та Великий Бурлук Куп’янського району. За даними слідства, вони погодилися навчати дітей за програмою РФ. 

У пособництві державі-агресорці також підозрюють двох жінок: одна під час окупації погодилася  стати директоркою сільської школи в Балаклійській громаді, інша обіймала незаконну посаду «начальниці відділу освіти» у Боровій.