В Ірані розбився літак української авіакомпанії
Boeing 737 авіакомпанії «МАУ» розбився у столиці Ірану — Тегерані.
За інформацією Міністерства закордонних справ України, це сталося після зльоту.
«За попередньою інформацією представника авіакомпанії Міжнародні авіалінії України, 08.01.2020 після зльоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні (м.Тегеран) пасажирський літак авіакомпанії МАУ зазнав катастрофи і впав неподалік аеропорту. За інформацією, яка уточнюється, пасажири зазначеного рейсу та екіпаж загинули», — повідомили в МЗС.
У Департаменті консульської служби створено оперативну кризову групу, працює гаряча лінія — 238 16 57.
За дорученням президента України Володимира Зеленського, який перервав свою поїздку в Оман і повертається у Київ, Рада національної безпеки і оборони України створила оперативний штаб.
За повідомленням РНБО, на борту могли перебувати 177 людей:
«Підтверджена інформація про 168 пасажирів, які пройшли реєстрацію на рейс, і про 9 членів екіпажу».
За даними РНБО, серед тих, хто був на борту, 11 громадян України — 9 членів екіпажу та 2 пасажири.
На питання щодо причин катастрофи координатор оперативної кризової групи департаменту МЗС Максим Коваленко сказав: «До рішення комісії ніхто не буде озвучувати».
Зеленський доручив перевірити усі можливі версії причин катастрофи:
«Дав доручення Генеральному прокурору відкрити кримінальне провадження щодо катастрофи літака МАУ в Тегерані. Повинна бути створена слідча комісія з представників силових і профільних відомств, відповідальних за цивільну авіацію. Маємо відпрацювати всі можливі версії. Незалежно від висновків стосовно причин катастрофи в Ірані, буде проведено перевірку льотної придатності всього цивільного флоту».
Читайте також: «МАУ»: Літак, що впав у Тегерані, був справний, екіпаж — досвідчений
Це не перша авіакатастрофа із загиблими українцями на території Ірану. У грудні 2002 року неподалік іранського міста Ісхафан розбився український літак Ан-140, що належав компанії «Аероміст-Харків». Як писав тоді «МедіаПорт», загинуло 44 людини. Більшість — авіабудівники України та Росії, які летіли на випробувальні польоти другого серійного літака Ан-140.
-
Теги:
- авіакомпанія,
- Іран,
- літак