Web Analytics

В Білорусі затримали чотирьох громадян України — омбудсмен

Троє чоловіків і жінка з України затримані на території Білорусі. Двоє з них — українські волонтери Євген Васильєв та Костянтин Рєуцький.  

Про це повідомила Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова.  

«У терміновому порядку звертаюсь до Голови Комісії з прав людини, національним відносинам і засобам масової інформації Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь Андрія Наумовича з проханням забезпечити належний правовий захист двом затриманим під час акцій масового протесту у Білорусі українським волонтерам Євгену Васильєву та Костянтину Рєуцькому, а також двом іншим громадянам України — Оксані Альошиній та хлопцю, чиє ім'я наразі не розголошують», — йдеться у її повідомленні.

Вона також повідомила, що звернулася до посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима «з проханням встановити їх місцезнаходження та перевірити, чи застосовувалась до громадян України фізична сила або психологічний тиск з боку правоохоронних органів Білорусі».

«Вимагаю від білоруської сторони якнайшвидше повернути українців додому! Водночас приєднуюсь до закликів Міністерства закордонних справ України та прошу громадян України наразі утриматись від поїздок до Білорусі», — заявила Денісова.

Уповноважена з прав людини ВР також закликала Верховного комісара ООН з прав людини, президента Міжнародного комітету Червоного хреста, Голову ОБСЄ та інші міжнародні правозахисні організації сприяти забезпеченню правового захисту затриманим громадянам України.

Фото: nn.by

З вимогою якнайшвидше звільнити затриманих у Мінську українців Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва до влади Білорусі звернувся керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

«За інформацією української сторони, вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь, не брали участі в жодних заворушеннях чи масових акціях, не мали при собі заборонених предметів чи матеріалів. Правозахисники відвідували Білорусь виключно задля отримання достовірної інформації про те, що там відбувається, та задля коментування останніх подій у Мінську для українських засобів масової інформації. Свобода слова та свобода вільного пересування — базові демократичні принципи, які поважаються в усьому світі. Їхнє порушення неприпустиме», — сказав Андрій Єрмак.

Редакція hromadske зробила заяву: Рєуцький та Васильєв позаштатно готували для видання матеріали з Мінська. 


Протести в Білорусі не вщухають з дня виборів президента, 9 травня. Силовики застосовують до громадян силу і спецзасоби. На площу Свободи у Харкові на підтримку білоруських протестувальників двічі виходили з акціями солідарності.