Web Analytics

Уряд змінив керівництво митниці та Держпродспоживслужби

Кабінет міністрів 1 лютого звільнив керівників Державної митної служби, а також заступників голів Держпродспоживслужби та Державного агентства лісових ресурсів.

Розпорядження щодо кадрових змін розмістили на сайті Кабінету міністрів.

На засіданні 1 лютого уряд звільнив:

  • Юрія Сотника — з посади першого заступника голови Державного агентства лісових ресурсів;
  • Олександра Щуцького — з посади першого заступника голови Державної митної служби;
  • Андрія Лордкіпанідзе — з посади заступника Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Уряд також визнав такими, що втратили чинність, розпорядження про тимчасове покладення виконання обов’язків:

  • голови митної служби — на В’ячеслава Демченка;
  • голови Держпродспоживслужби — на Андрія Лордкіпанідзе.

В’ячеслав Демченко — у центрі. Фото: Державна митна служба

Як повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, тимчасовим виконувачем обов’язків керівника митниці призначили Сергія Звягінцева, заступника голови.

Виконувати обов’язки керівника Держпродспоживслужби буде Ольга Шевченко — заступниця голови відомства.

«Відсторонено від виконання повноважень за посадою та порушено дисциплінарне провадження стосовно заступника голови Державної митної служби України Черкасського Руслана Анатолійовича», — додав Мельничук.

Президент Володимир Зеленський подякував уряду «за оперативне кадрове реагування».

«Зокрема, сьогодні були звільнені керівники митниці. Мені доповіли, що стосовно частини з цих звільнених розпочаті дисциплінарні провадження. На жаль, у деяких сферах тільки так можна гарантувати законність — змінюючи керівників разом із впровадженням інституційних змін. Змінюючи настільки, наскільки необхідно, щоб врешті люди не бруднилися на посадах», — сказав глава держави.


Правоохоронні органи, зокрема Держбюро розслідувань і Бюро економічної безпеки, неодноразово повідомляли про розслідування порушень, пов’язаних з роботою митної служби. В останньому на цей час з повідомлень ДБР йдеться про виявлення на Одеській митниці майже 250 контейнерів, які, за даними слідства, приховали від розмитнення.