Web Analytics

Уряд вводить обмеження для запобігання поширення коронавірусу в Україні

Кабінет міністрів України затвердив заходи у зв'язку із загрозою епідемії коронавірусної інфекції в Україні.

Про це повідомляється на сайті Кабміну за результатами сьогоднішнього засідання. 

«Кабміном запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також заплановано введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні».

Уряд також вирішив виділити 100 млн грн «на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву». Для виконання цього рішення до 1 червня заборонено експорт товарів протиепідеміологічного призначення.

Для аеропорту Бориспіль закуплять інфрачервоне обладнання для скринінгу на відстані.

Найближчим часом громадянам України рекомендують не відвідувати країни, найбільш уражені коронавірусом. 

«Міністерство закордонних справ видало декілька рекомендацій. Серед них рекомендація утриматись від відвідання Італійської Республіки, утриматися від поїздок до держави Ізраїль, яка залишила за собою право запровадження 14-денного карантину для всіх громадян… Загальний заклик, який ми як МЗС адресуємо громадянам України, добре зважити при поїздці за кордон, чи вона є конче необхідною», — зазначив секретар МЗС Андрій Заяць

Громадянам України, які ще перебувають в країнах з високим ураженням вірусу, рекомендують уникати великого скупчення людей, дотримуватись всіх рекомендацій місцевої влади. 

За словами заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, наразі в Україні зафіксовано один випадок коронавірусу — у Чернівцях. Якщо хворих буде велика кількість, терапевтичні лікарні змінять профіль. 

«Коли надходить велика кількість хворих, не справляються, інфекційні ліжка заповнюються, цих хворих перепрофільовують в інші терапевтичні відділення. Там розроблений план, і коли він впроваджується, при наповненості хворих на інфекцію 80%, повинен запускатись процес евакуації людей з терапевтичних відділень», — говорить Віктор Ляшко. 

За його словами, усього в Україні досліджено 43 підозри на коронавірус. Жодна з них не підтвердилася. 

Автор: Надія Зайченко

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED