Web Analytics
Уряд встановив механізм компенсації за зруйноване на Донбасі житло | MediaPort

Максимальний розмір компенсації — 300 тис. грн. Кошти планується передбачити в державному бюджеті.

Рішення щодо грошової компенсації за зруйноване внаслідок бойових дій на Донбасі приватне житло Кабінет міністрів ухвалив під час засідання 10 липня.

«Сума виплати компенсації постраждалим визначатиметься за показниками вартості спорудження житла у відповідних областях України. При цьому граничний її розмір становитиме 300 тисяч гривень», — повідомляють у Кабміні.

Щоб отримати компенсацію, постраждалі мають подати заяви та документи до спеціальних комісій при обласних державних (військово-цивільних) адміністраціях. Органи місцевої влади обстежуватимуть зруйновані будинки і видаватимуть відповідні акти, а комісії прийматимуть рішення щодо відшкодування коштів.

Форми документів і порядок розгляду заяв розробить Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Кошти для грошової компенсації планується передбачити в державному бюджеті.

За даними Кабміну, станом на 1 червня лише в Луганській області було 393 зруйновані приватні будинки.

У штабі операції Об’єднаних сил минулого тижня повідомляли про чергові пошкодження житлових будинків внаслідок обстрілів з боку бойовиків. Увечері 11 липня вони обстріляли село Чермалик. Загинув 49-річний чоловік, пошкоджено якнайменше два будинки. 

За даними штабу, бойовики вели вогонь із забороненої Мінськими угодами артилерії калібру 122 мм і мінометів 82-го калібру. 

Фото: Facebook/Операція об'єднаних сил
Фото: Facebook/Операція об

Того ж вечора в Мар’їнці снаряди влучили щонайменше у чотири домівки.

«Зокрема, на вулицях Прокоф’єва, 45, Нова, 3 та Заводська, 12 зафіксовано пошкодження стін, вікон та даху. Окрім того, на Шевченка, 48 помічено пошкоджений паркан. Військові твердять, що всі пошкодження виникли в результаті влучання снарядів калібру 30 мм», — кажуть у штабі.

Читайте також: Компенсація збитків: право є — механізму немає

Читайте MediaPort у Telegram