Web Analytics

Уряд виділив 250 млн грн на відновлення Харківщини

Кабінет міністрів виділив 1,4 млрд грн на першочергову відбудову п'яти регіонів, серед яких Харківська область. 

Про виділення коштів 26 квітня повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«250 млн грн для Харківської області. Це кошти на ліквідації наслідків бойових дій та відновлення критичної інфраструктури, яка постраждала внаслідок обстрілів», — зазначив він.

Загалом уряд вже виділив 1,4 млрд грн на відновлення та першочергову відбудову п’яти регіонів.  

На Харківщині триває ремонт пошкодженої інфраструктури, однак подекуди роботи ускладнені через бойові дії, розповів голова обладміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону.

«Ми, фактично, 24 годину на добу працюємо над відновленням критичної інфраструктури: над газопостачанням, водопостачанням, електропостачанням. Звичайно, коли це можливо, одразу виїжджають аварійні бригади», — сказав він.

У П'ятихатках, де від російських обстрілів повністю зруйнована електропідстанція, електрики немає вже більш ніж місяць. Нову станцію зможуть змонтувати орієнтовно за тиждень. Є аварійні бригади, які погоджуються це зробити, однак через постійні артилерійські обстріли це зараз неможливо.

У напрямку Барвінкова зруйновано майже 40 км дороги.

«Ми маємо її відновлювати, тому що нею проходить евакуація наших цивільних, постраждалих. Від цього залежить життя людини: її доставлятимуть до лікарні умовних 15 хвилин або 40-50», — сказав Олег Синєгубов

Цивільну інфраструктуру вже почали відновлювати в Дергачах, місто нині під контролем Збройних сил України.

Фото: Telegram/Харківська ОВА

У Харкові почали асфальтувати розбиті російськими снарядами вулиці, каже міський голова Ігор Терехов.

«Ми почали відновлення наших доріг з площі Конституції — як символ незалежності України. Після бомбардувань там були вирви — на проїзній частині, на тротуарах, які ми сьогодні заасфальтували», — розповів він.

Мер пообіцяв «підтримувати життєво важливі артерії міста в гарному стані» навіть в умовах війни: теплотраси, водогони, електричні мережі, газопроводи.

Терехов також нагадав, що російські війська продовжують обстрілювати житлові райони Харкова, і попросив містян бути обережними та за можливості перебувати в укриттях.


За даними Харківської міськради, від обстрілів у місті зруйновані понад 1900 житлових будинків.

Фото на головній: Харківська міськрада