Web Analytics
Уряд призначив нового керівника НАБУ: що про нього відомо | MediaPort

Кабінет міністрів 6 березня призначив директора Національного антикорупційного бюро. Посаду отримав очільник Державної інспекції архітектури та містобудування Семен Кривонос.

Про призначення директора НАБУ повідомив після засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Щойно на позачерговому засіданні призначили очільником бюро Семена Кривоноса. Цьому процесу передував прозорий конкурс, за підсумками якого комісія, що зокрема складалась і з міжнародних партнерів, визначила трьох кандидатів на посаду директора НАБУ», — йдеться у дописі в Telegram-каналі Шмигаля.

Тепер, зазначає він, Україна виконала всі сім рекомендацій Європейського Союзу, визначені при отримані статусу кандидата на вступ до ЄС.

«Це демонструє нашу цілеспрямованість вже цього року перейти до початку перемовин про вступ», — зауважив прем’єр.  

Також, додав він, з призначенням директора НАБУ Україна маємо «повністю сформовану та незалежну антикорупційну інфраструктуру».



4 березня комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ називала імена трьох кандидатів, які пройшли до останнього етапу відбору.

«Комісія через відкрите голосування визначила трьох кандидатів, які відповідають вимогам і мають кращі професійний досвід, знання і якості для виконання службових обов’язків директора НАБУ для подання Кабінету міністрів», — йдеться у повідомленні.

Ними стали:

  • Сергій Гупяк — начальник четвертого слідчого відділу Теруправління Державного бюро розслідувань у Хмельницькому;
  • Семен Кривонос — керівник Державної інспекції архітектури та містобудування;
  • Роман Осипчук — керівник управління внутрішнього контролю НАБУ.

Переможцю конкурсу Семену Кривоносу 40 років, він з Маріуполя. Має три віщі освіти: за спеціальностями «агрономія», «державне управління» та «правознавство».

Працював в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Голосіївської райадміністрації Києва, в органах Міністерства юстиції в Одеській та Київській областях. У 2015-2016 роках був першим заступником начальника Одеської митниці, потім працював старшим юридичним радником в Міжнародній організації з розвитку права та адвокатом.

У 2020 році очолив громадську організацію «Офіс простих рішень та результатів», з травня 2021-го — Державну інспекцію архітектури та містобудування, створену після ліквідації Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Переможець конкурсу Семен Кривонос. Фото: Державна інспекція архітектури та містобудування
Переможець конкурсу Семен Кривонос. Фото: Державна інспекція архітектури та містобудування

Комісія нагадує, що на першому етапі отримала 78 пакетів документів, перевірила на відповідність вимогам і допустила до наступного етапу 74 кандидати.

Другий етап складався із серії тестів — на знання законодавства, загальні здібності та навички, а також оцінювання особистісних компетенцій та виконання практичного завдання. За його підсумками до наступного етапу пройшов 21 кандидат.

Фінальний етап передбачав співбесіду на доброчесність та на професійну компетентність.  

«Завданням комісії було оцінити доброчесність, професійний досвід, знання та якості кандидатів з метою визначення трьох фіналістів, забезпечити прозорий і справедливий підхід до відбору нового директора НАБУ та слугувати незалежним арбітром для учасників конкурсу», — зазначили у комісії.

Інфографіка: Комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ
Інфографіка: Комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ


Національне антикорупційне бюро створили у 2015 році для протидії корупційним правопорушенням, скоєним посадовцями. Від початку роботи НАБУ очолював Артем Ситник, семирічний термін його повноважень сплив у квітні 2022 року. Відтоді обов’язки директора виконував перший заступник Гізо Углава.