Web Analytics

Уряд подовжив карантин в Україні до кінця літа, але послабив обмеження

На всій території України встановили зелений рівень епідемічної небезпеки. Карантин, запроваджений для протидії COVID-19, триватиме, хоча й з послабленнями.

Карантин в Україні подовжений до 31 серпня, йдеться у постанові Кабінету міністрів, ухваленій 16 червня. Водночас, загалом у країні встановлюється зелений рівень епіднебезпеки.

Низку обмежень дозволили послабити:

  • Масові заходи у приміщеннях можна проводити зі стовідсотковою наповненістю.
  • Дистанція між людьми у приміщенні не обмежується.
  • Якщо всі учасники й організатори мають довідку про негативний результат тесту, проведеного не пізніш як за 72 години до заходу, або про повний курс вакцинації — маски можна не вдягати.
  • У разі повернення в Україну з-за кордону більше не потрібно завантажувати застосунок «Вдома» для контролю самоізоляції.

Носіння масок або респіраторів у приміщеннях і транспорті все ще є обов'язковим.

Фото: Павло Пахоменко

Показники зеленої карантинної зони дозволяють не лише пом’якшити обмеження, а й підготуватися до можливого погіршення ситуації з COVID, заявив під час засідання уряду 16 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Сьогодні всі регіони нашої країни перебувають у зеленій зоні. Для Міністерства охорони здоров’я та його нового керівника це, перш за все, можливість ще раз провести ревізію системи, проаналізувати, де є слабкі місця, та забезпечити максимальну готовність до потенційної нової хвилі коронавурусу», — зазначив він.

Прем’єр зазначив, що уряд пропонуватиме Верховній Раді виділити додаткові 1,4 млрд грн на програму боротьби з коронавірусом, зокрема на закупівлю вакцин.

«Додаткові 1,4 млрд грн будуть спрямовані в Спеціальний фонд бюджету від розмитнення автомобілів на єврономерах. Вчора почав діяти відповідний порядок пільгового розмитнення. Ті, хто ним скористаються, будуть чітко розуміти, що ці кошти пішли на боротьбу з пандемією», — каже Шмигаль.

Загалом в України є домовленості на поставку більш ніж 40 млн доз вже цього року. За частину вже заплатили.

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, минулої доби, 16 червня, в Україні зафіксували 1188 випадків COVID. Подолали недугу 4682 хворих, померли — 55.

«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (251), Харківській (96), Дніпропетровській (78), Київській (60) і Запорізькій (58) областях», — звітують у міністерстві.

Від початку епідемії зареєстрували вже 2 227 225 випадків, одужали 2 145 660 людей, померли — 51 902.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, за добу в регіоні підтвердили 96 випадків коронавірусної хвороби, з них 50 — у Харкові, по 12 — у Куп’янському та Богодухівському районах. 

Одужали за добу 454 пацієнти, померли — десятеро.

Загалом підтвердили вже 148 121 випадок. Одужали 142 364 людини, померли — 3456.

Інфографіка: labcenter.kh.ua


9 червня МОЗ встановило в усіх регіонах України найнижчий, зелений рівень небезпеки поширення COVID-19.