Web Analytics
Уряд оскаржить рішення київського суду, який скасував новий правопис | MediaPort

Окружний адміністративний суд Києва скасував постанову Кабінету міністрів, якою у 2019 році ухвалили нову редакцію українського правопису. У Мін’юсті кажуть, що подаватимуть апеляцію.

Про рішення ОАСК 28 січня повідомив адвокат Дмитро Ільченко. За його словами, позов був «направлений на захист української мови від її спотворення на користь регіональниї діалектів».

«Підставою позову було те,  що уряд не має права змінювати правопис, оскільки подібне просто не є його компетенцією. Також під час розгляду з’ясувалося, що «мовна комісія» мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактично, на колінах», — написав Ільченко у Facebook.

Адвокат також додав, що рішення набуде чинності після апеляційного перегляду — якщо Кабінет міністрів оскаржуватиме його.

Щойно Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив наш позов та скасував Постанову КМУ про так званий “новий…

Опубликовано Дмитрием Ильченко Четверг, 28 января 2021 г.



У пресслужбі Окружного адмінсуду Києва розповіли, що провадження у справі відкрили у червні 2019 року. Позов подали громадська організація «Правова держава» та жителька міста Херсон, яка діяла в інтересах своєї неповнолітньої доньки. Відповідачем був Кабінет міністрів, третьою особою у справі — Міністерство освіти та науки.  

«Під час розгляду справи судом було встановлено, що Кабінет міністрів України при ухваленні вказаної постанови діяв поза межами своєї компетенції та з порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів. З огляду на це, суд визнав протиправною та нечинною постанову Кабінету міністрів України №437 від 22 травня 2019 року «Питання українського правопису», — зазначили в ОАСК.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що Кабмін має подати апеляцію.

«Вважаю, що Уряд має рішучо відреагувати та оскаржити відповідне рішення в апеляційній інстанції та залізобетонно довести свою чітку позицію. Як Уповноважений із захисту державної мови всіляко сприятиму посиленню кремезної позиції Уряду щодо захисту державної мови», — написав він у Facebook.

За оприлюдненою інформацією Міністерства юстиції України Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною та…

Опубликовано Тарасом Кремінем Четверг, 28 января 2021 г.



У Міністерстві юстиції запевнили, що оскаржуватимуть рішення суду.

«Ми вважаємо незаконним відповідне рішення ОАСК та оскаржуватимемо його в апеляційній інстанції», — заявила заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць.

Вона нагадала, що уряд має 30 днів, аби подати апеляцію.

У Національній комісії зі стандартів державної мови висловили стурбованість ситуацією навколо нової редакції правопису.

«Комісія звертає увагу на те, що завчасні дії, звернення і заклики можуть вивести українське суспільство за межі правового поля», — йдеться в заяві комісії, яку цитує видання «ОсвітаUA» .

Нацкомісія звертає увагу органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій, що повного тексту рішення суду, який може бути предметом обговорення, поки немає.

«До моменту, коли рішення суду набуде чинності, постанова Кабінету міністрів України «Питання українського правопису» від 22 травня 2019 року №437 є чинною і обов’язковою для виконання на всій території України», — наголошує комісія.

За інформацією «Громадського», позивачка — херсонська школярка, яка вказала, що їй буде важко складати зовнішнє незалежне оцінювання, адже частину навчання вона проходила за старим правописом, а частину — за новим.



Нову редакцію «Українського правопису» Уряд затвердив 22 травня 2019 року. Текст опублікували 3 червня – з того моменту Міністерство освіти та науки рекомендувало застосовувати нові норми та правила в усіх сферах суспільного життя.