Урочистості на Висоті маршала Конєва 9 травня пройшли без порушень
9 травня на меморіальному комплексі «Висота маршала Конєва» в селищі Солоницівка відбулися пам’ятні заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Зранку на меморіали покладали квіти до стели загиблим воїнам. У церемонії взяли участь ветерани Другої світової війни, учасники АТО і бойових дій в інших державах, представники громадських організацій і посадовці, повідомляє прес-служба Харківської обладміністрації.
Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання, після якої прозвучав військовий салют.
«Як завжди, 8 та 9 травня нас об’єднують. І сьогодні ми всі разом — ветерани Другої світової та діти війни, воїни ООС та АТО, учасники різних бойових дій, а також усі харків’яни об’єдналися, тому що пам’ять нас об’єднує: об’єднує один — з одним, покоління — з поколінням, українців — з усім світом. Ми можемо вірити в різних богів, спілкуватися різними мовами, можемо мріяти про різне, але об’єднати нас повинна мрія про будівництво нашого спільного майбутнього, тому єднаймося для того, щоб розвиватися та жити в мирі», — сказала голова ХОДА Юлія Світлична.
Учасників заходу пригощали польовою кашею, влаштували концерт.
За даними Головного управління Національної поліції в Харківській області, в офіційній церемонії взяли участь понад 25 тисяч людей.
Меморіал Слави в Лісопарку відвідали близько 15 тисяч харків’ян і гостей міста. Загалом в області, за підрахунками поліції, пам’ять загиблих вшанували близько 60 тисяч людей.
Порядок на Харківщині охороняли понад 2 тисяч поліцейських, нацгвардійців і курсантів.
«Заходи пройшли без грубих порушень публічного порядку», — зазначили у ГУНП.
Загалом в Україні, за підрахунками Нацполіції, відбулося 1400 масових заходів. У них взяли участь близько 700 тисяч людей. За порядком слідкували майже 22 тисячі правоохоронців.
«Масові заходи в державі пройшли спокійно і без грубих порушень громадського порядку. Найбільш масовими вони були у Києві, Одесі, Дніпрі та Запоріжжі», — йдеться в повідомленні Нацполіції.
Правоохоронці зареєстрували 33 події, пов’язані з використанням забороненої символіки, найбільше — у Дніпропетровській (сім), Миколаївській (п’ять) та Одеській (три) областях, а також у Києві (шість). З них 13 стосувалися використання «георгіївської стрічки», ще 15 — іншої забороненої символіки (червоних прапорів, серпа і молота). За цими фактами склали адміністративні матеріали за статтею 173-3 КУпАП (виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки).
Поліція також зареєструвала п’ять подій за ч. 1 ст. 436-1 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) і три — за ч. 2 ст. 296 (хуліганство).
Читайте також: День перемоги на Меморіалі Слави у Харкові: фоторепортаж
Читайте MediaPort у Telegram