Умєров став міністром оборони: які новації він пообіцяв
Парламент призначив міністром оборони Рустема Умєрова, який раніше очолював Фонд державного майна. Він анонсував аудит усіх напрямків роботи міністерства.
Питання щодо нового очільника Міноборони розглядали на засіданні Верховної Ради 6 вересня.
Кандидатуру Рустема Умєрова підтримали 338 нардепів, проти не висловився жоден. Ще один утримався, 21 — не голосував.
«Для Рустема Умєрова війна розпочалася вже давно — він народився в депортації і знає про всі жахи, які зазнав кримськотатарський народ від загарбницьких рук держави-терориста», — прокоментували призначення у пресслужбі Верховної Ради.
Виступаючи в парламенті, Рустем Умєров розповів, якими він бачить головні завдання Міноборони:
- перемога у війні;
- підвищення оборонних спроможностей українських виробників;
- активна підготовка інфраструктури для F16;
- діджиталізація всіх можливих процесів для військових;
- реформування системи військової підготовки;
- боротьба з корупцією;
- посилення роботи з міжнародною коаліцією.
«Міністерство оборони є ключовим органом із формування стратегій і політик оборони. Одним з перших кроків на посаді наша команда проведе аудит усіх напрямів, які сьогодні перебувають у віданні міністерства», — прокоментував плани Умеров.
Він додав, що команда Міноборони також розробить концепцію зміни оборонної системи з новою стратегією національної безпеки — «відповідно до доктрини перемоги президента України, нових викликів, реалій і стандартів НАТО».
За оцінками новопризначеного міністра, Україні щороку потрібно понад 3 трлн грн на військові витрати, з яких 1,6 трлн грн — саме на сектор безпеки й оборони.
Виступ Рустема Умєрова — з 30:20.
Рустему Умєрову 41 рік. Він родом із Самарканда (Узбекистан), потім жив у Криму. За освітою — фінансист.
З 2004 року працював у сфері телекомунікацій, у 2013-му заснував інвестиційну компанію ASTEM і благодійний фонд ASTEM Foundation.
У 2019 році був обраний народним депутатом від партії «Голос». У Верховній Раді очолював тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання використання міжнародної матеріально-технічної допомоги. Був співголовою депутатського об’єднання «Кримська платформа», учасником української переговорної групи з рф.
З вересня 2022 року очолював Фонд державного майна.
Раніше Міністерство оборони очолював Олексій Резніков. Він подав у відставку 5 вересня, Верховна Рада погодила його звільнення.