Web Analytics

«Укренерго» попереджає про можливі відключення електроенергії через спеку

Національна енергетична компанія «Укренерго» звернулася до Ради національної безпеки і оборони України з питань надійної роботи енергосистеми. Через спеку в Україні утворилася загрозлива ситуація із забезпеченням балансу виробництва та споживанням електроенергії.

Про ризик виникнення надзвичайної ситуації в енергосистемі повідомляється на офіційному сайті «Укренерго».

«За останні два тижні в Україні зафіксовані рекордні показники температури повітря, при цьому пік споживання потужності становив 17935 МВт. Для забезпечення балансу в енергосистемі при зростанні температури повітря та піковому споживанні необхідні відповідні резервні маневрові потужності, зокрема, блоки ТЕС, забезпечені паливом», — йдеться у повідомленні.  

За інформацією «Укренерго», нині енергосистема України працює без резервів потужності на енергоблоках ТЕС генеруючих компаній.

Через відсутність вугілля поза резервом — 7 блоків ТЕС (3 — ДТЕК і 4 — Центренерго) сумарною потужністю 2857 МВт.

Зменшились і запаси вугілля на складах ТЕС — за 10 днів спеки майже на 10%.

Ситуація ускладнюється тим, що в аварійний ремонт виведені ще 8 блоків ТЕС (6 — Центренерго, 1 — Донбасенерго та 1 — ДТЕК Енерго) на 2320 МВт.

«При подальшому підвищенні температури, збереженні тенденції виведення блоків ТЕС в аварійний ремонт та відсутності палива на теплових станціях в енергосистемі складеться надзвичайна ситуація. Це значить, що в «Укренерго» не залишиться інструментів для забезпечення покриття максимальних навантажень в енергосистемі. У таких випадках «Укренерго» може застосовувати графіки аварійного вимкнення для забезпечення цілісності енергосистеми», — зазначають в компанії.

Прискорення виведення з ремонтів Трипільської, Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» та Слов’янської ТЕС «Донбасенерго» або включення у роботу газомазутних блоків ТЕС може вирішити питання, повідомляють в компанії.

«Крім цього для подальшої надійної роботи енергосистеми необхідно забезпечити стабільність постачання вугілля, зокрема на Криворізьку та Луганську ТЕС «ДТЕК Енерго». З цього приводу «Укренерго» вже звернулось до РНБОУ з відповідним листом. Від оперативності прийняття рішення та його виконання наразі залежатиме операційна безпека енергосистеми України», — йдеться у повідомленні.

22-23 червня в Україні, крім західних та Житомирської областей, переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки, повідомляє Укргідрометцентр

За даними Харківського гідрометцентру, найближчими днями на Харківщині зберігатиметься спекотна погода.

22-23 червня очікується до +34 °C, 24-го червня до +36 °C, 25-го червня до +34°.