Web Analytics

Завантаження...

Україна та Росія вперше повноцінно обмінялися полоненими — Верещук

24 березня відбувся перший повноцінний обмін полоненими між Україною та Росією. Додому повернулися українські цивільні моряки та військові.

Деталі повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих території Ірина Верещук.

«В обмін на 10 захоплених у полон окупантів ми витягнули 10 наших військовослужбовців. Також, сьогодні ми відправили до росіян 11 цивільних російських моряків, яких ми врятували із затопленого судна біля Одеси. У результаті цього обміну додому повертаються 19 українських цивільних моряків з рятувального судна «Сапфір», які були захоплені окупантами при спробі забрати наших військових з острова Зміїний», — розповіла вона.

Україні повернуть і сам рятувальний корабель — його відправлять до порту в Туреччині.

Сьогодні за наказом Президента Зеленського відбувся перший повноцінний обмін військовополоненими. В обмін на 10...

Опубликовано Іриной Верещук Четверг, 24 марта 2022 г.

Пізніше на брифінгу Верещук розповіла, що всі звільнені вже в безпеці і отримують усю необхідну допомогу.

Водночас триває робота щодо звільнення усіх захоплених українців, серед яких прикордонники та цивільні з острова Зміїний.

«Надіслали звернення до РФ щодо звільнення викрадених працівників органів місцевого самоврядування. Брати в полон цивільних — порушення норм міжнародного гуманітарного права. Ми вимагаємо їх негайного звільнення!» — наголосила міністерка.

Вона пообіцяла знайти «кожного російського військового та їх посіпак», які вдаються до військових злочинів, і притягнути до відповідальності в Гаазькому та інших судах.

«Не думайте, що ваші прізвища нам невідомі. Нікому не вдасться уникнути покарання!» — заявила Ірина Верещук.


Серед викрадених посадовців – Циркунівський сільський голова Микола Сікаленко. 21 березня російські військові забрали його з власного будинку. Посадовці Харківської обладміністрації та правоохоронці продовжують його шукати.

Фото на головній: Facebook/Ірина Верещук