Web Analytics

Україна отримала зенітно-ракетні комплекси NASAMS — президент

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримала від США зенітно-ракетні комплекси NASAMS. Вони мають забезпечити додаткову протиповітряну оборону.

Про надання американських систем ППО Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю CBS News 25 вересня.

«Нам абсолютно потрібно, щоб Сполучені Штати продемонстрували лідерство і передали Україні системи протиповітряної оборони. Я хочу подякувати президенту Байдену і Конгресу США за позитивне рішення, яке вже було ухвалене. Ми отримали NASAMS», — сказав він.

Але, заявив Зеленський, отриманих комплексів «навіть близько не вистачає, щоб покрити цивільну інфраструктуру» — школи, лікарні, університети, домівки тощо.

«Навіщо нам це? Нам потрібна безпека, щоб заохотити наших українців повернутися додому. Якщо буде безпечно, вони приїдуть, оселяться, працюватимуть тут і будуть платити податки, і тоді у нас не буде дефіциту в 5 млрд доларів у бюджеті. Тому це буде позитивно для всіх», — зазначив глава держави.

Він нагадав, що сьогодні США виділяють Україні 1,5 млрд доларів щомісяця, щоб підтримати бюджет для ведення війни з РФ.

«Але якщо наші люди повернуться, — а вони дуже хочуть повернутися, у них є велика мотивація — вони будуть тут працювати. І тоді Сполученим Штатам не доведеться продовжувати надавати нам цю підтримку. Вибачте, я так кажу про війну, але це буде виграш для всіх. Для США це буде значна економія, але для нас це буде можливість убезпечити свою територію», — пояснив Володимир Зеленський

Скільки комплексів NASAMS передали Україні, президент не уточнив.

Він також подякував США за HIMARS та інші реактивні системи залпового вогню.

Фото: president.gov.ua

16 вересня у Міністерстві оборони США прогнозували, що передадуть перші дві батареї NASAMS Україні упродовж наступних двох місяців.


На початку вересня президент США Джо Байден затвердив черговий транш військової допомоги Україні — на 675 млн доларів. Йдеться про надання гаубиць, артилерійських боєприпасів, ракет, протитанкових комплексів та іншої зброї.