Web Analytics

Україна не втратила жодної установки HIMARS — командування «Південь»

В оперативному командуванні «Південь» та у Пентагоні спростували заяви Міноборони РФ щодо нібито знищення кількох американських ракетних систем HIMARS. А днями Україна отримала ще чотири комплекси.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив 2 серпня, що російські війська знищили в Україні шість комплексів і понад 200 ракет HIMARS. Його слова того ж дня спростував командувач військ «Півдня» Андрій Ковальчук.

«У нас ще не було втрат жодної систем HIMARS. Це демонструє, наскільки добре і швидко ми навчилися їх використовувати. Навіть американці були здивовані тим, наскільки ефективно ми використовуємо ці системи. Тому що кожен снаряд влучає в ціль. Кожен снаряд руйнує міст чи склад боєприпасів. Наші союзники також побачили надзвичайну економічну ефективність того, як ми використовуємо снаряди», — сказав він в інтерв’ю виданню Tablet.

На переконання Ковальчука, нині Україні понад усе потрібне важке озброєння.

«У нас уже мобілізовано пів мільйона людей, і ми можемо мобілізувати ще пів мільйона, якщо це буде необхідно. Що нам зараз потрібно для продовження операції, так це більше важкого озброєння», — наголосив командувач.

Фото: armyinform.com.ua

Заяву російського командування спростували й у Міністерстві оборони США. Речник Пентагону Тодд Брессейл назвав її «помилковою».

«Українці застосовують з разючою точністю й ефективністю кожну з повністю врахованих високоточних ракетних систем, які США, наші союзники і партнери надали їм для захисту від жорстокого злочинного вторгнення Росії», — цитує Брессейла Reuters.

Міністр оборони України Олексій Резніков 1 серпня розповідав про надходження ще чотирьох систем HIMARS.

«Ми виявилися розумними операторами цієї зброї. Звук залпу HIMARS став головним хітом цього літа на передовій», — написав він у Twitter.

Резніков також подякував президенту США Джо Байдену та міністру оборони США Ллойду Остіну за зміцнення української армії.


У травні Сенат США проголосував за пакет військової та гуманітарної допомоги Україні у 40 млрд доларів. Серед головних напрямків — підтримка безпекової галузі (навчання, обладнання, зброя), економічна підтримка, поповнення запасів американських озброєнь та спорядження, які відправляють в Україну, а також розв'язання проблеми глобальної продовольчої безпеки. 

Перші ракетні комплекси М142 HIMARS прибули до України та надійшли на озброєння ЗСУ наприкінці червня.

Фото на головній: Генеральний штаб ЗСУ