Україна здобула на Олімпіаді в Парижі 12 медалей: як виступали спортсмени з Харківщини | MediaPort

Літні Олімпійські ігри в Парижі офіційно завершилися. Україна посіла 22 місце в медальному заліку.

Про це повідомили в Національному олімпійському комітеті.

«У запеклій боротьбі, в надскладний для України час, українці вибороли 12 нагород: три золоті, п’ять срібних та чотири бронзові медалі. За кількістю здобутих золотих нагород Україна показала найкращий результат за останні 12 років», — йдеться в повідомленні.

На подіум Олімпійських ігор-2024 за «золотом» підіймалися:

• Ольга Харлан, Олена Кравацька, Аліна Комащук і Юлія Бакастова (фехтування на шаблях, командна першість);
  • Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту);
  • Олександр Хижняк (бокс, вагова категорія до 80 кг).

«Срібло» здобули:

• Сергій Куліш (кульова стрільба з гвинтівки з трьох положень на дистанції 50 м);
  • Ілля Ковтун (спортивна гімнастика, паралельні бруси);
  • Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, вагова категорія до 67 кг);
  • Людмила Лузан та Анастасія Рибачок (веслування, каное-двійка 500 м);
  • Ірина Коляденко (вільна боротьба, вагова категорія до 62 кг).

«Бронзу» вибороли:

• Ольга Харлан (фехтування на шаблях, особиста першість);
  • Ірина Геращенко (легка атлетика, стрибки у висоту);
  • Михайло Кохан (легка атлетика, метання молота);
  • Жан Беленюк (греко-римська боротьба, вагова категорія до 87 кг).

Результати для харківських атлетів

Спортсмени з Харківської області цього разу залишилися без нагород.

• Синхроністки Марина та Владислава Алексіїви за підсумками виступів у двох програмах (технічній і довільній) посіли п’яте місце.
  • Важкоатлетка Каміла Конотоп отримала травму ноги та у фіналі посіла сьоме місце.
  • Брейкерка Катерина Павленко зупинилася у чвертьфіналі, Анні Пономаренко не вистачило до виходу у чвертьфінал 1 бала.
  • Еліна Світоліна в 1/8 фіналу поступилася Барборі Крейчиковій із Чехії.
  • Бадмінтоністка Поліна Бугрова виграла в матчі другого туру, але не пройшла до плей-оф.
  • Боксер Айдер Абдураїмов програв в 1/8 фіналу.