В Україні 10 липня цьогоріч уперше відзначають День вшанування загиблих медиків.

Це ініціатива команди «Ордена Святого Пантелеймона», яку започаткували в межах проєкту «Посвіт пам’яті», повідомили у Міністерстві охорони здоров’я

«Проєкт «Посвіт памʼяті» — це спосіб сказати нашим медичним героям «дякую» навіть тоді, коли їх уже немає поруч. Це про гідність і вдячність. Ми вшановуємо не лише загиблих — ми підтримуємо їхні родини, зберігаємо їхні історії й передаємо їхнє служіння далі — майбутнім поколінням лікарів, фельдшерів, медсестер. Бо пам’ять — це теж частина сили й стійкості системи охорони здоров’я», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У межах проєкту збирають і систематизують інформацію про медпрацівників, загиблих під час повномасштабного вторгнення.

Як повідомляє «Голос України» з посиланням на «Орден Святого Пантелеймона», з 24 лютого 2022 року росія вбила щонайменше пів тисячі українських медиків: лікарів, медсестер, медбратів, молодших медичних працівників, бойових медиків.  

На Харківщині за понад три роки війни загинули 47 медичних працівників, цивільних та військових, повідомили у пресслужбі Харківської ОВА

У День вшанування загиблих медиків у спецпідрозділі Kraken згадують полеглого побратима — бойового медика Єгора Коваленка з позивним «Вжик», який загинув 17 жовтня 2023 року, рятуючи пораненого побратима під час евакуації на Куп’янщині. 

Бойовий медик Єгор Коваленко. Фото: Kraken/Telegram

«Вжик приєднався до підрозділу в перший день повномасштабного вторгнення. Без жодних вагань він одразу відправився на бойові позиції на Північній Салтівці у Харкові. За час служби проявив себе героїчно, провів безліч успішних евакуацій і врятував не одне життя наших бійців. Ми пам’ятаємо Вжика не лише, як воїна. Побратими згадують його, як добру людину, відзначають істинний дух патріотизму та повну відданість справі», — йдеться у повідомленні спецпідрозділу Kraken.

Під Куп’янськом загинув також харківський хірург Владислав Титаренко. Російська керована авіабомба у серпні 2023 року влучила у розташування передової хірургічної групи, яку очолював Владислав.

У 2024 році у Харкові відкрили меморіальну дошку Владиславу Титаренку.

Читайте також: «Владька говорив: «Нічого не бійся»