Удар по нафтобазі: епідеміологи закликають харків’ян не користуватися джерелами в зоні можливого забрудення
Дослідження води з кількох джерел не показали, що вміст нафтопродуктів перевищує нормативи, однак небезпека просочування пального через ґрунт залишається.
Про це попереджає Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
«Наголошуємо про можливість просочування нафтопродуктів через ґрунт у підземні водоносні горизонти та існуючі ризики забруднення води. Утримайтесь від використання води з каптажів природних джерел та зі свердловин, розташованих поблизу території, на якій виникла надзвичайна ситуація», — йдеться у повідомленні.
У центрі розповіли, що з 29 лютого по 5 березня досліджувалися проби води з природних джерел (Петренки 1, 2, 3) та по вул. Печенізькій, 1-А (біля мосту по пр. Льва Ландау); колодязі та індивідуальні свердловини на території приватних домоволодінь.
«Наразі вміст нафтопродуктів у підземних горизонтах не перевищує гігієнічний норматив ≤ 0,1 мг/дм3», — зазначили в установі.
Російські військові ввечері 9 лютого атакували Харків ударними дронами Shahed, поцілили в цивільну нафтобазу в Немишлянському районі. Вогонь перекинувся на житловий квартал у приватному секторі. Згоріли не менш як 15 будинків на вулиці Котельній. Загинули семеро людей, серед них троє дітей.
Пожежу на нафтобазі рятувальники гасили майже 60 годин, про її остаточну ліквідацію ДСНС повідомила 12 лютого.
13 лютого заступник голови Харківської ОВА Євген Іванов повідомив, що нафтову пляму, яка рухається течією у бік Сіверського Донця протягом доби, 14 лютого, намагатимуться заблокувати в Удах між Чугуївським та Харківським районами.
29 лютого Держпродспоживслужба повідомила, що у воді з двох водорозбірних колонок поблизу місця російського удару по нафтобазі лабораторія КП «Харківводоканал» підтвердила забруднення пальним.
Читайте також: Синєгубов розповів, що сприяло витоку палива з ураженої росією нафтобази у Харкові
Чільне фото: Держпродспоживслужба в Харківській області/Telegram