У Вовчанській громаді залишаються близько 2,5 тис. людей: як допомагають переселенцям у Харкові
З населених пунктів Вовчанської громади, що перебуває під російськими обстрілами, не виїхали близько 2,5 тис. людей. Щонайменше 13 тисяч переселенців звернулися за допомогою до Вовчанського гуманітарного хабу.
Про це на брифінгу у Kharkiv Media Hub 11 жовтня розповіли представники влади Вовчанська та благодійних організацій.
«На сьогодні у Вовчанській громаді знаходяться майже 2,5 тис. населення. Допомогу постійно вони отримують. Вовчанський хаб — це місце не тільки для координації мешканців, які знаходяться в місті Харків або в регіоні, але ж ми і працюємо над тим, як допомогти мешканцям, які залишаються на території громади. Вони отримують продуктові набори, гігієнічні. Громадські організації, благодійні фонди доставляють це, на місці працюють старости, які допомагають, надають списки», — розповів на пресконференції начальник Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі.
Близько семи тисяч жителів Вовчанської громади отримали продуктові та гігієнічні набори, повідомила представниця Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Натела Шевченко.
«З початку роботи цього хабу було надано індивідуальних гігієнічних наборів 2250 штук, комплексних продуктових та гігієнічних наборів майже 3 тисячі, підгузки для дорослих 100 упаковок. Видали також дитячі набори психосоціальної підтримки, що включають в себе різноманітні іграшки, розмальовки, фломастери — 462 штуки, також непродовольчі товари», — розповіла Натела Шевченко.
Кілька сотень евакуйованих жителів Вовчанська отримали у хабі юридичну допомогу, розповів старший юрист харківського офісу благодійного фонду «Право на захист» Павло Сніжко.
«У стінах Вовчанського хабу вже більш ніж 200 чоловік отримали юридичну допомогу у вигляді консультацій та вторинну правову допомогу, яка направлена на поновлення права [власності] громадян. Найбільше звернень мешканців громади стосуються пошкодженого житла. Ми налагодили співпрацю з Вовчанським БТІ, яке працює максимально, щоб допомогти громадянам у відновленні документів, щоб усі могли отримати компенсацію. Хочеться звернутися до мешканців громади, яких турбує питання втрати правовстановлювальних документів, що втрата документів не означає втрати права власності. Потрібно звернутися до юристів, які працюють у Вовчанському хабі, надають допомогу. Ця допомога безкоштовна», — розповів Павло Сніжко.
Юристи допоможуть у відновленні особистих документів тощо.
Гуманітарні хаби планують відкрити також для жителів Куп’янської, Дворічанської, Циркунівської громад та розширити спектр послуг для жителів Липецької громади, сказав голова правління «Координаційного гуманітарного центру» Євген Коляда.
Вовчанський гуманітарний хаб відкрили у Харкові на початку жовтня. До повномасштабного вторгнення у Вовчанській громаді проживали близько 36 тис. людей.
Читайте також: ЗСУ взяли під контроль Вовчанський агрегатний завод