У Валках медики вийшли на акцію протесту: фоторепортаж
Медики з Валківської центральної районної лікарні 17 червня вийшли на пікет: вимагали погасити борги із зарплати та «коронавірусних» виплат. І водночас — підтримали колег з Києва, які мітингували під стінами Міністерства охорони здоров’я проти скорочення персоналу медзакладів.
Мітинг влаштували біля будівлі Валківської міськради, у ньому взяли участь близько 50 лікарів і медсестер центральної районної лікарні. Медики скаржаться на затримку зарплат і виплат для тих, хто працює з хворими на COVID-19. Деякі кажуть, що ще не отримали обіцяну фінансову підтримку після того як самі перенесли недугу.
Лікарі також підтримали колег, які сьогодні вийшли на акцію протесту в Києві, вимагаючи не скорочувати персонал медзакладів.
За словами головного лікаря закладу Богдана Носатова, борг за квітень і травень становив близько 4 млн гривень
«Договір щодо COVID підписаний лише на травень. Вчора було засідання уряду, ухвалено рішення за квітень виплатити зарплату медичним працівникам, які працюють з коронавірусом, у повному обсязі», — зазначив Носатов.
Мер Валок Валерій Скрипніченко розповів, що питання щодо фінансової підтримки ЦРЛ зможуть розглянути лише у липні.
«У нас 14 липня буде сесія чергова, перегляд бюджету будемо робити, подивимося на наші можливості і щодо зарплат медикам», — каже міський голова.
Заступник голови Харківської обладміністрації Михайло Черняк запевняє, що гроші працівники Валківської ЦРЛ отримають вже найближчим часом — залишилося «суто технічне питання».
«Чи виникає напруга, чи є питання у медичних працівників – безумовно, так, тому що є певні невиконані зобов’язання. Чи будуть вони виконані — безумовно, так. Сьогодні ми можемо це стверджувати, виходячи з того, що вчора уряд ухвалив відповідне рішення», — сказав посадовець.
За його інформацією, загалом на Харківщині виплати затримують у чотирьох медзакладах.
«Хто як виходить з цього питання: хтось частково виплачує, хтось із залишків грошей… Але на сьогодні всі ці питання врегульовані остаточно», — додав Черняк.
Стосовно вимог протестувальників не скорочувати медперсонал він зазначив, що кожен випадок треба вивчати окремо.
«Час диктує свої умови. Ми знаємо з попередніх етапів реформування системи охорони здоров’я, що виникали питання щодо кількості, необхідності штатних одиниць. Треба з’ясовувати, про кого йдеться: про молодший медичний персонал, про середній, про лікарів… Ті, хто працюють за сумісництвом, ті, для кого це основне місце роботи — треба розбиратися в кожному випадку окремо», — наголосив заступник голови ХОДА.
На його переконання, медзаклади мають розуміти свій фінансовий стан та свої можливості.
«Ми чекаємо, що з 1 липня поступово перейде все фінансування в межах фактично виконаного обсягу надання медичної допомоги. Тому це питання буде виникати. Думаю, багато залежатиме від самих керівників, медичний менеджмент є сьогодні питанням дуже актуальним», — зауважив Михайло Черняк.
Загалом у Валківській ЦРЛ працюють 300 людей, 167 з них лікують пацієнтів з коронавірусом.
Фото Олександра Бринзи