Web Analytics

У трьох школах Харківщини висадять Алеї пам'яті героїв

До Дня захисника та захисниці у більш як 120 навчальних закладах України висаджуватимуть калинові кущі на згадку про загиблих оборонців. Акцію ініціювала платформа пам'яті «Меморіал».

Алеї пам'яті героїв висаджуватимуть вранці 29 вересня, напередодні Дня захисника і захисниці.

До акції приєднаються школярі та освітяни зі 122 закладів освіти по всій країні. Серед них три — на Харківщині: в Харкові та Богодухові.

«Калинові кущі символізуватимуть загиблих військових, які були дотичні до цього закладу. Алеї мають стати місцем світлих спогадів та підтримки для тих, хто переживає горе втрати», — зазначають організатори.

Фото: «Меморіал»

Дерева висаджуватимуть на кошти від пожертв, зібраних «Меморіалом». Частина шкіл придбала саджанці самостійно або за допомогою благодійників.  

Цьогоріч таким чином вшанують пам’ять 1144 полеглих захисників. Загалом заявки на участь подали понад 250 закладів, тож наступного року акцію планують масштабувати.

«Ми хочемо, аби з часом такі алеї з'явилися на території усіх закладів освіти, де є загиблі колишні учні, освітяни, близькі нинішніх школярів чи вчителів… Ми віримо, що таке екологічне вшанування важливе для виховання дітей, для залучення їх до важливого та підтримки тих, хто втратив», — прокоментувала керівниця «Меморіалу» Анастасія Абрамець.


1 жовтня в саду Харківського літмузею відбудеться благодійний розпродаж, під час якого можна буде придбати особисті речі письменника Сергія Жадана. Усі гроші від продажу підуть на потреби української армії.

Фото на головній: Харківська ОВА