У справі Руденка затримали ще одну людину: деталі підозри
Кількість підозрюваних у справі про створення злочинної групи та розкрадання бюджетних коштів під час зведення фортифікацій у Харківській області збільшилося до шести.
Як повідомив прокурор у справі Артем Глієвой, 15 липня затримали підприємицю — дружину одного з підозрюваних, яка, за версією слідства, є тіньовою бухгалтеркою злочинної організації.
«Встановлено ще одного співучасника злочинної організації, яка була пособником у вчиненні злочинною організацією їхніх злочинів. Вона виступала в ролі тіньового бухгалтера та забезпечувала закупки товарів за нижчими цінами та перепродаж їх за вищими, тобто вона контролювала діяльність організацій, які були штучно залучені до ланцюга постачання. У неї є статус підозрюваної, її зранку затримали», — розповів Глієвой.


За його словами, фігурантку підозрюють за низкою статтей, за якими їй загрожує покарання до 12 років позбавлення волі.
«За останній час встановлені підстави для повідомлення про підозру. До цього часу слідство тривало і встановлювалися особи. І надалі слідство триває і встановлюються всі особи, причетні до вчинення злочину. Вона тіньовий бухгалтер, в неї немає посади. Вона зареєстрована як фізична особа-підприємець, дружина одного з підозрюваних», — пояснив прокурор.
За даними слідства, вже після затримання перших фігурантів ця жінка, ймовірно, «продовжувала злочинну діяльність» — проводила операції, зокрема із застосуванням особистого ключа підозрюваного К., який визнав провину.
«Під час того, як К. [один з підозрюваних у справі, директор одного з підприємств] перебував під вартою, з його особистого ключа надався звіт у податкову, що також свідчить про те, що К. при цьому не давав нікому довіреності на представлення його інтересів», — повідомив прокурор.
Дружина підозрюваного К., який визнав вину, також написала заяву про вплив на неї «з метою, щоб її чоловік змінив свої показання», сказав Глієвой.
Під час засідання суду в апеляційному суді, де розглядали скарги захисту на запобіжний захід Руденку, прокурор також розповів, що вивчається роль замовника будівництва фортифікацій, тобто Харківської ОВА.
«Перевіряється причетність замовника у вчиненні вказаного злочину», — сказав Глієвой.
Серед ризиків перебування Руденка на волі прокурор назвав можливий фізичний вплив з боку підозрюваного на свідків. Так, один зі свідків у справі, який заявив, що йому «відомо про обставини вчинення Руденком та іншими особами злочину» під час допиту розповів, що у грудні 2024 року Руденко його побив. Захист заперечував проти цього та інших ризиків, наголошуючи на тому, що побиття свідка ще треба довести.