У справі про загибель двох курсантів ДСНС на Харківщині з’явився підозрюваний
У вбивстві двох людей, вчиненому через необережність, підозрюється начальник кафедри Національного університету цивільного захисту.
Про оголошення підозри у справі 12 червня повідомила Харківська обласна прокуратура.
«За процесуального керівництва Харківської окружної прокуратури Харківської області повідомлено про підозру начальнику кафедри одного з харківських закладів вищої освіти за фактом вбивства двох осіб, вчиненого через необережність (ч. 2 ст. 119 КК України)», — йдеться у повідомленні.
За даними слідства, начальник кафедри наказав студентам розібрати боєприпас 152 мм до 6 червня. 31 травня курсанти 22 та 21 року загинули від вибуху.
«Смерть студентів настала в результаті вибуху артснаряду калібром 152 мм. Ще один 20-річний курсант отримав поранення. Встановлено, що начальник кафедри приніс до навчального корпусу цей снаряд та залишив його в одному із приміщень, де перебували курсанти. Згодом підозрюваний надав студентам вказівку розібрати вищевказаний бойовий припас строком до 6 червня», — повідомила прокуратура.
Як уточнив начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов, підозрюваний очолює кафедру піротехнічної та спеціальної підготовки факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України.
«Під час розслідування цієї справи ми вже допитали 68 свідків та шістьох потерпілих. Призначили дванадцять експертиз. Експерти, криміналісти, слідчі, вибухотехніки неодноразово виїжджали до навчального центру, щоби провести огляди та встановити всі обставини цієї трагедії», — зазначив Болвінов.
За його словами, за вказівкою начальника кафедри курсанти мали розібрати фугасний снаряд 152 калібру, щоб зробити з нього макет.
За ч. 2 ст. 119 Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.
Про загибель двох курсантів, які навчалися на Харківщині, стало відомо 1 червня. У Національному університеті цивільного захисту підтвердили інформацію про «надзвичайну подію», пов’язавши її з наслідками російського вторгнення.