Web Analytics

У Руській Лозовій повністю відновили електропостачання 

Російські обстріли знищили у селі мережу на 95%.

Про це повідомила пресслужба АТ «Харківобленерго».

«Фахівці Дергачівського району електричних мереж (РЕМ) повністю відновили електропостачання у селі Руська Лозова Харківського району», — сказано у дописі.

Як розповів майстер дільниці Андрій Ковалевський, після ситуація в селі була катастрофічною, адже росіяни знищили мережі на 95% — дроти, опори та підстанції. 

Фото: АТ «Харківобленерго»

Першу вулицюу Руській Лозовійзащивили ще у листопаді 2022 року. На повне відновлення світла енергетикам знадобився рік. 

«Довелося повністю замінити провід, встановити по селу 700 нових електроопор. Також до ремонту підстанцій та високовольтних ліній залучалися підрядні організації, роботу яких фінансувала Харківська обласна військова адміністрація», — розповіли в обленерго.

Фото: АТ «Харківобленерго»

За словами старости Русько-Лозівського старостинського округу Олександра Євчуна, зараз у селі проживає близько 1500 людей — це більш ніж утричі менше від довоєнних часів. 

Фото: АТ «Харківобленерго»

«З понад 2000 будинків у селі 25% повністю зруйновані та не підлягають відновленню. Це також заважає поверненню — декому просто нема куди. Окрім того, до лінії зіткнення, до кордону — менше 30 кілометрів, і це постійна небезпека. По нашій громаді регулярно прилітає, особливо від прильотів страждають Гоптівка та Козача Лопань», — говорить Євчун.

Фото: АТ «Харківобленерго»

У селі відновила роботу одна з двох пошкоджених амбулаторій, продовжуються ремонтні роботи у місцевому ліцеї та дитячому садочку, адміністративній будівлі старостату.

Блок новин за темою

Новини за темою

Фото: АТ «Харківобленерго»