Web Analytics
У нацпарку «Слобожанський» нарахували найбільше за 11 років пар лелек із пташенятами | MediaPort

Науковці разом з волонтерами порахували гнізда птахів та потомство на території парку та у навколишніх селах Краснокутської громади та частково Богодухівської. 

Про це повідомляється на сторінці Національного природного парку «Слобожанський» у Facebook.

«Під час обліків волонтери та співробітники парку знайшли 38 пар білих лелек. Серед них 35 пар успішно виростили 85 пташенят. Це найбільша кількість успішних лелечих пар за 11 років спостережень в околицях НПП «Слобожанський»! А загальна кількість пташенят така, як і була минулого року», — йдеться у дописі. 

Усі фото: Slobozhanskyi National Nature Park/Facebook
Усі фото: Slobozhanskyi National Nature Park/Facebook

За інформацією парку, кількість пташенят у кожному гнізді була меншою, ніж зазвичай: переважали лелечі родини з 2-3 пташенятами і лише одна пара вигодувала п’ятьох. 

«Виявлено 8 нових гнізд та одне зникло. Продовжуємо спостерігати за лелеками в околицях парку. Приємно слухати розповіді місцевих жителів про життя окремих лелечих родин, у яких птахи живуть у дворі. Люди ставляться до них з повагою та цікавістю, допомагають на підтримують за потреби», — кажуть науковці.

Зібрані дані надішлють міжнародним фахівцям для глобальної оцінки стану популяції лелек, додали в парку.
Облік проводився у першій половині липня. 

«Учасники перевіряли гнізда птахів у різних населених пунктах, фотографували пташенят та збирали дані для науковців. Навіть спека не завадила друзям НПП відвідати лелек, до того ж є волонтери, які щороку приїздять до парку саме для участі в цих обліках», — розповіли фахівці.

У грудні 2023-го науковці нацпарку «Гомільшанські ліси» помітили сліди бобра, який намагався згризти подвійну вербу діаметром стволів 90 та 110 см.  

Читайте також: «Стали частиною родини»: у будинку для літніх людей у Харкові прихистили 9-річних лабрадорів 

Чільне фото: Slobozhanskyi National Nature Park/Facebook