Web Analytics

У МВС назвали перші кроки після звільнення територій Харківщини

На звільнені від російських окупантів території Харківської області в першу чергу скерують комунальників і правоохоронців. У МВС наголошують, що головним питанням є безпека.

Про першочергові кроки на деокупованих територіях розповів після візиту на Харківщину 8 вересня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

За його словами, головним завданням стане відновлення нормальної життєдіяльності та безпекові питання. У пріоритеті — швидке відновлення роботи комунальних служб, гуманітарна підтримка та робота правоохоронної системи. 

«Головна умова, за якої повернеться життя в ці населені пункти — це безпека людей. Тож підрозділи МВС України, які виконують службово бойові завдання на Харківщині, повинні забезпечити розмінування об’єктів, створити безпечний простір для населення та роботи комунальних служб», — розповів Монастирський.

За його словами, на деокупованих територіях планують призначити окремих керівників військових адміністрацій — вони відповідатимуть за забезпечення першочергових потреб жителів.

На звільнені території також повернуться поліцейські. За словами міністра, більшість правоохоронців залишили окуповані території та продовжили службу в Нацполіції.

Денис Монастирський під час візиту на Харківщину. Фото: mvs.gov.ua

У Головному управлінні Нацполіції в Харківській області повідомили, що правоохоронці вже повертаються до роботи у звільненій від окупантів Балаклії.

«Поліція в цілодобовому режимі фіксує факти скоєння правопорушень, документує та розкриває злочини, зокрема скоєні російськими військовими. Також правоохоронці готові протидіяти всім провокаціям з боку окупантів, реагувати на повідомлення про виявлення вибухонебезпечних предметів», — наголосили у ГУНП.

Місцевих жителів, які потерпіли від злочину, стали свідками або мають інформацію, яку вважають цінною для правоохоронців, просять звертатися на лінію 102 та до чергової частини обласного управління Нацполіції за номером (050) 302-20-44.

Жителі Балаклійської громади, які мають будь-яку інформацію щодо воєнних злочинів, колабораційної діяльності, місць розташування окупантів тощо, можуть звернутися до поліції за адресою: Ізюмський район,  Донецьке ОТГ, селище Донець, вул. Центральна, 29, тел. (066) 377-71-41.


За інформацією Генерального штабу ЗСУ, українські військові продовжують успішний контрнаступ на Харківському напрямку. 8 вересня Генштаб повідомляв про звільнення понад 20 населених пунктів. Того ж дня президент Володимир Зеленський підтвердив, що ЗСУ встановили контроль над Балаклією — над містом підняли прапор України.