Web Analytics

У Мінську домовилися про початок процедури обміну — Безсмертний

Під час переговорів у Мінську 17 липня досягнута домовленість про обмін заручниками за схемою 208 (утримуваних в Україні) на 69.

Про це на брифінгу у Києві розповів представник України в підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

«Найважливіше це те, що досягнуто домовленості щодо початку процедури обміну військовополоненими, незаконно утримуваними, засудженими особами у співвідношенні 208 на 69. Українська сторона вчора була готова почати цю процедуру і запропонувала відповідне число, ми могли б навіть сьогодні зробити цей обмін. Це було підтримано навіть представниками ОРДО і ОРЛО, але цьому заперечив Кремль, представники Москви», — сказав він.

За словами Безсмертного, «домовлено проводити процедуру правової чистки».

«До цих 208 і 69 відносяться особи з різною категорією правової очистки. Десь це буде кілька днів, десь, можливо, кілька місяців, але ця процедура запущена», — підсумував Безсмертний.

Представник України у підгрупі в Мінську також повідомив, що з 21 липня вводиться заборона на будь-які обстріли.    

«Досягнуто домовленості про те, що з 00.01 21 числа розпочинається безстрокова заборона на обстріли. Причому вперше в документі, в заяві, зазначено, що забороняється будь-яке ведення вогню, в заяві зазначено відповідальність осіб за відкриття вогню, а також передбачена публічна заява сторін про припинення вогню. По суті сторони публічно беруть на себе обов'язок не вести вогонь впродовж неозначеного періоду», — сказав Безсмертний.

Брифінг Романа Безсмертного транслював UA: Перший

Читайте також: Є домовленість про обмін певною кількістю бранців протягом місяця — Пристайко