Web Analytics

У Куп’янській громаді заборонили ходити до цвинтарів, лісів і водойм

Територію Куп’янської громади на Харківщині наразі не можуть розмінувати через бойові дії. Жителям заборонили відвідувати місця, де є високий ризик натрапити на вибухівку.

Про обмеження повідомив голова Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.

За його словами, через мінну небезпеку на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій вирішили:

  • заборонити жителям відвідувати кладовища на території громади;

  • заборонити відвідування лісосмуг, лісів, місць відпочинку на берегах річок і водойм, купання у них.

З 9 по 16 квітня обіцяють організувати патрулювання поблизу кладовищ у Куп’янську та Пристінському старостинському окрузі.

Засідання комісії з надзвичайних ситуацій. Фото: Facebook/Андрій Беседін

За словами Беседіна, територія Куп’янської громади потребує обстеження та розмінування. Але через великі обсяги робіт провести повну перевірку наразі неможливо.

«На превеликий жаль, територія й надалі зазнає щоденних обстрілів з ворожого боку. Провести обстеження і розмінування території стане можливим лише після завершення активних бойових дій», — зазначив Беседін.

Розміновувати будуть передусім об’єкти критичної інфраструктури — електро-, газо-, водо- та теплопостачання тощо. Також — малозабруднені землі з багаторічними насадженнями або заплановані під весняний посів.

«Використана ворогом зброя для дистанційного мінування територій також створює загрозу для життя людей», — додав голова громади.


Правоохоронці попереджають про високу мінну небезпеку на деокупованих територіях Харківщини. Начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов назвав кількість загиблих і поранених від вибухів рекордною.

В регіоні обмежують відвідування кладовищ під час великодніх свят і поминальних днів. Комунальники вже просили жителів Харкова не відвідувати цвинтарі №17 та «Сосни»