У корупційних схемах в Україні підозрюються 64 посадовці МСЕК: є фігуранти з Харківщини
У 2024 році Служба безпеки України викрила у лавах медико-соціальних експертних комісій на корупційних схемах 64 посадовців. Понад 4 тисячі висновків про інвалідність скасували.
Про це за підсумками засідання РНБО заявив голова Служби безпеки України Василь Малюк.
Як повідомляє пресслужба СБУ, дев’ятьох посадовців засудили. 4106 висновків про інвалідність, яку призначили на підставі фіктивних документів, скасували. СБУ також звітує про припинення восьми організованих злочинних угруповань, до яких входили представники МСЕК у різних регіонах України, в тому числі на Харківщині:
«нейтралізовано організовану злочинну групу із 13 членів обласного МСЕК. Під час обшуків у них вилучено понад 650 тис. доларів».
СБУ перевіряє факти отримання інвалідності окремими посадовцями — на сьогодні ці перевірки охоплюють майже 2,4 тис. людей.
Генпрокурор пішов у відставку
На тлі скандалу з фіктивними інвалідностями серед прокурорів пішов у відставку генеральний прокурор України Андрій Костін.
«Зараз на всіх рівнях в державі тривають перевірки, розслідуються кримінальні провадження. Багато ганебних фактів зловживань встановлено і в системі органів прокуратури України. Вважаю абсолютно правильною позицію Президента України Володимира Зеленського щодо того, що мають бути не лише скасовані всі неправомірні рішення щодо надання інвалідностей, відповідних пенсійних та інших нарахувань, мають бути не лише чіткі законодавчі та організаційні зміни, але й персональна відповідальність. У тому числі політична відповідальність. Я вдячний Президенту України та Верховній Раді України за довіру. Але в даній ситуації вважаю правильним заявити про звільнення з посади Генерального прокурора», — йдеться у заяві Костіна.
Він очолив Офіс генпрокурора у липні 2022 року.
Читайте також: Харківська обласна прокуратура збирає дані, чи є серед прокурорів люди з інвалідністю