У Харкові запустили Центр журналістської солідарності
Харків став третім прифронтовим містом після Запоріжжя та Дніпра, де відкрився центр підтримки журналістів, які працюють під час війни.
Про це під час відкриття розповів голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
«Це третій прифронтовий Центр журналістської Солідарності при НСЖУ, яки ми відкриваємо за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів і ЮНЕСКО. Загалом наше бачення, що цей центр — точка, де журналісти зможуть за запитом отримати певні консультації, отримати досвід і допомогу», — зазначив Томіленко.
За словами організаторів, велика увага приділятиметься фізичній безпеці журналістів. Спілка вже отримала запит на консультації щодо страхування життя.
У центрі проходитимуть заходи з обміну професійним досвідом, офлайн і онлайн-тренінги, зустрічі з фахівцями в різних галузях. Також тут можна отримати у користування захисне спорядження (бронежилети, шоломи, спальні мішки, аптечки) для роботи в зоні бойових дій, дізнатися, як отримати нову техніки замість знищеної.
Як зазначила координаторка центру — журналістка Анна Черненко, організація намагатиметься допомогти районним, локальним ЗМІ на деокупованих територіях, які хочуть відновити діяльність чи вже працюють.
«По-перше, це місце для зустрічей — офіційних і, можливо, неформального спілкування. По-друге, точка, де можна орендувати бронежилет тощо. Це організація офлайн-зустрічей з різними спеціалістами, наприклад, страхування, юридична підтримка, психологічна, освітня. Координація і пошук потрібних контактів. А більша мета, ціль — привернення уваги світової спільноти до Харкова через взаємодію журналістів», — зауважила Черненко.
Центр розташовується в одному зі спальних районів Харкова, адреса не розголошується з міркувань безпеки.
Раніше Центри журналістської солідарності відкрили у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі.
-
Теги:
- війна,
- допомога,
- журналістика,
- Харків