Web Analytics

У Харкові за підозрою в роботі на «Росатом» затримали групу інженерів

За даними слідства, шестеро інженерів розробляли документацію для модернізації російських атомних станцій і мали б допомогти підключити Запорізьку АЕС до російської корпорації. 

Про це повідомила Служба безпеки України

«Затримано шістьох колишніх посадовців проєктних інститутів України, які працювали на підсанкційний російський «росатом». На замовлення корпорації з рф вони розробляли науково-дослідну та проектну документацію для модернізації російських атомних станцій», — сказано у повідомленні.

Ішлося про Курську, Ростовську, Нововоронезьку та Балаковську АЕС, також росіяни планували, що українські інженери допоможуть інтегрувати Запорізьку атомну електростанцію до енергетичної системи рф. 

У СБУ запевняють, що затримали фахівців на етапі підготовки проєктної документації, тому росіяни «не отримали доступ до стратегічно важливих українських технологій».

Основний фігурант провадження — керівник проєктної організації у Харкові, який контактував з російським замовником через свого родича — власника компанії, що виконує підряди «Росатома». До роботи на росіян харків’янин залучив ще 5 місцевих науковців у галузі атомної енергетики.

«За співпрацю з окупантами фігуранти одержували з росії винагороду у криптовалюті. Кошти надходили на криптогаманці підставних осіб, які потім передавали проектантам готівку», — зазначили у спецслужбі.

Всім затриманим повідомили про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Їм загрожує до 12 років ув’язнення.

Чільне фото: ssu.gov.ua

Блок новин за темою