У Харкові відкрили Центр допомоги врятованим
Жителям Харківщини та переселенцям безкоштовно надаватимуть соціально-психологічну допомогу.
Центр відкрили за сприяння Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, повідомили в Харківській обладміністрації.
«Кожен постраждалий від війни житель регіону може отримати в ньому фахову комплексну соціально-психологічну допомогу», — йдеться в повідомленні.
До Центру можна звертатися за інформацією щодо:
- гуманітарної та медичної допомоги;
- соціальних виплат;
- пошуку тимчасового житла та роботи;
- влаштування дітей у навчальні заклади;
- юридичних питань переселенців;
- отримання та відновлення документів тощо.
Фахівці також надаватимуть психологічну підтримку при посттравматичному синдромі. Зокрема — тим, хто постраждав від сексуального насильства під час війни. Як розповіла Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, в Україні вже зареєстрували, за даними Офісу генпрокурора, 212 таких випадків. Найбільше — в Херсонській та Київській областях. На Харківщині — 19 підтверджених випадків.
«Усі ми добре розуміємо, що це лише «верхівка айсберга», і фактично таких злочинів набагато більше. Робота Центру допомоги врятованим дасть можливість постраждалим людям сказати про свій біль і пережиті страждання, а також отримати комплекс медичних, соціально-психологічних і правових послуг», — зазначила Левченко.
Наразі такі центри працюють в 11 регіонах України, мережу планують розширювати.
Допомога безоплатна та конфіденційна. Звертатися можуть не тільки жителі Харківщини, а й переселенці.
У Харкові Центр допомоги врятованим працюватиме в будні з 10:00 до 17:00 на вул. Сумській, 37 (Палац дитячої та юнацької творчості).
Також можна звертатися за телефоном (066) 457 74 17.
В Ізюмі на Харківщині області встановили нову модульну амбулаторію первинної меддопомоги. Вона тимчасово замінить зруйновану міську поліклініку.