Web Analytics
У Харкові створять Фонд підтримки постраждалих від обстрілів — міськрада | MediaPort

Після дронової атаки по Харкову  лютого, внаслідок якої загинули семеро людей та згоріли 15 приватних будинків, у місті централізовано збиратимуть допомогу постраждалим від російських повітряних атак.

Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

Мер подякував усім, хто долучився до збору допомоги мешканцям згорілих будинків — приносив потрібні речі пішки, привозив автівками, відправляв поштою тощо.

«Зараз речей більш ніж достатньо, щоб задовольнити наявні потреби. З огляду на що з решти було вирішено створити єдиний муніципальний Фонд підтримки постраждалих внаслідок ворожих обстрілів», — зазначив Терехов.

Фото: Харківська міськрада
Фото: Харківська міськрада

Що кажуть про наслідки в районній адміністрації

Як усувають наслідки дронової атаки, розповіла в ефірі радіо «Накипіло» 12 лютого голова адміністрації Немишлянського району Тетяна Мироненко

Посадовиця каже, що вже за декілька хвилин була на місці влучання в нафтобазу.

«Суцільне вогневе пекло. Горіло все. Горіла земля, горіли будинки. Люди кричали, люди благали про допомогу. Вони плакали, стогнали. Мені здавалося в ту хвилину, що стогнала вся земля. Скажу, що багато чого бачила, і за ці два роки у нас, на жаль, багато біди скоїли наші сусіди, але таке — бачила вперше. Це було жахіття. Це було суцільна вогневе пекло. Це невимовний біль», — розповіла вона про пожежу, що охопила одну з вулиць приватного сектору.

Більшість жителів кварталу не виїжджають — за словами Мироненко, умовляння не спрацьовують. Для охочих  підготували кімнати у гуртожитках.

«У нас у районі є два гуртожитки, що готові прийняти людей, які ще постраждали. Кімнати підготовлені. Але поки що на цю хвилину жодна із родин не скористалася цією послугою», — зазначила голова адміністрації.

За її словами, охочих допомогти постраждалим було стільки, що на під’їзді до гімназії №21, де збирали речі, утворилася величезна черга з авто. Тому вирішили підключити й сусідні школи — гімназію №74 і ліцей №14.

Світло більшості споживачів повернули ще 10 лютого — крім пошкоджених будинків. Енергетики продовжують працювати.

Також обговорюється питання щодо подальшої роботи нафтобази, в яку поцілили дрони.

«Це питання розглядається і я впевнена, що буде прийнято рішення на користь людей, про яке ви, звичайно, дізнаєтеся згодом», — сказала Тетяна Мироненко.

Вона зазначила, що конкретнішу інформацію зможуть надати відповідні служби. Розібратися доручив і мер Ігор Терехов.

Не зовсім однозначно все було з приводу того, я думаю, що про те, що в такому об’ємі там знаходилось паливо, не знали навіть відповідні служби, які контролюють це питання. Зараз працюють правоохоронні органи. Я впевнена, що буде дана відповідна оцінка», — додала керівниця адміністрації.


Російська армія ввечері 9 лютого атакувала Харків ударними дронами Shahed, поцілила в цивільну нафтобазу в Немишлянському районі. Вогонь з нафтобази перекинувся на житловий квартал у приватному секторі. Згоріли не менш як 15 будинків на вулиці Котельній. Загинули семеро людей, серед них троє дітей.