Web Analytics

У Харкові розбили бюсти молодогвардійцям

Погруддя досі охороняються законом: згідно з офіційними документами, це пам'ятка монументального мистецтва місцевого значення. 

Фото зруйнованих бюстів біля школи №116 на вулиці Культури опублікував співзасновник проєкту «Деколонізація. Україна» Вадим Поздняков

Працівники департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації 14 лютого пошкодження та склали акт, оскільки погруддя, згідно з реєстром, є пам'яткою монументального мистецтва місцевого значення, підтвердили у департаменті. До поліції не зверталися.  

Джерело фото: Вадим Поздняков/FacebookЗа даними ОВА, балансоутримувачем погрудь є школа №116.

Рішення щодо статусу пам'ятки — на розгляді Міністерства культури. 

«Обласна військова адміністрація подавала низку об'єктів, які, на нашу думку, на думку територіальних громад, підпадають під дію закону про деколонізацію. Зокрема, в цьому переліку були і ці пошкоджені сьогодні пам'ятки. Справа в тому, що під дію закону не підпадали пам'ятки монументального мистецтва. Тому ми чекаємо на рішення Мінкульту», — пояснив заступник директора департаменту Олександр Костін.

За його словами, обласна адміністрація просить міністерство позбавити статусу пам’ятки близько 150 об'єктів на Харківщині.

Ввечері 14 лютого містяни почали повідомляти у соціальних мережах, що погруддя залишилися без голів.

Чільне фото: Вадим Поздняков/Facebook

Блок новин за темою

Новини за темою