У Харкові прибирають наслідки ракетного обстрілу — відео
Комунальники закривають розбиті вікна у житлових будинках, пошкоджених від російського ракетного удару вночі 8 грудня. Працівники різних служб відновлюють електроенергію, опалення, перевіряють газопостачання.
Від удару по Шевченківському району Харкова пошкоджені щонайменше три житлові будинки та гуртожиток. У квартирах вибило скло та шибки.
«Почув бах — я на Олексіївці живу — а потім вранці прочитав, що був «прильот», приїхав сюди. Ми із [трьома] дітьми виїхали, зараз діти не в Харкові живуть, а я сюди на роботу їжджу», — розповів мешканець чотириповерхівки поруч з місцем удару Дмитро Костенко.
За його словами, від початку повномасштабного вторгнення росіяни неодноразово били по вулицях в районі Динамівської. Деякі його сусіди замінюють вікна вдруге-втретє. В обох кімнатах у квартирі Дмитра та на кухні пошкоджені вікна й двері на балкон.
«Війна йде, що тут скажеш? Іноді у мене виникає питання, щоб з дітьми сюди переїхати. Але щоб більше не було таких питань, чи їхати сюди поки, чи не їхати… Сумно дуже, але звикли», — говорить Дмитро.
Зранку у місцях ударів працюють команди комунальних підприємств «Харківспецбуд», «Харківське ремонтно-будівельне підприємство», «Харківжитлобуд» та «Харківблагоустрій». Вони нарізають OSB-плити, якими закриватимуть вікна, обстежують дахи, прибирають скло та уламки.
Любов Стогній мешкає в іншому районі Харкова. Вранці приїхала у квартиру доньки, яка через війну виїхала із трьома дітьми за кордон.
«Ми прибирали. Одразу оперативно нам забили вікна і дуже допомогли. Дали брезент, ми утеплили вікна», — розповіла Любов.
У місці обстрілу також чергують волонтери гуманітарної місії «Проліска» — партнери Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR). Привезли OSB, тарпаулін, спальники. За кілька годин до них звернулося близько 100 родин — до 250 людей. У команді «Проліски» працює психолог.
«Тут були і сім’ї з дітьми, які, на жаль, це все застали. Також у людей немає опалення, тому були дуже раді спальним мішкам», — розповіла представниця місії Олена Ключко.
Харків’янин Володимир Немилостивий раніше теж мешкав у цьому районі, вранці 8 грудня йде повз до джерела.
«Я так розумію, що це буде ще тривати довго, бо не всі засоби, що ми просили від Заходу, нам дали. Нам потрібно більше протиповітряних засобів оборони. Літаки, зенитні ракети, протиракетні системи — таке нам потрібно дати. Чекаємо, очікуємо, сподіваємося. Терпимо», — каже Володимир.
Він радить жителям міста дотримуватися правил безпеки під час повітряної тривоги.
Читайте також: Двоє людей поранені внаслідок удару по Харкову: одного ушпиталили