Український незалежний театр GAS створив моновиставу «Кисло-солодкий» про жителів села Кислівка на Харківщині, яке повністю знищили російські військові. 

Прем’єру у Харкові покажуть 16 травня, повідомили «МедіаПорту» організатори показу.

«Кисло-солодкий» — це документальна моновистава про жителів села Кислівка Куп’янського району. Російська армія повністю зруйнувала село протягом 2022-2024 років», — йдеться в анонсі. 

  • Фото: Український незалежний театр GAS

За словами організаторів, тема моновистави близька акторам театру. Співавторка сценарію моновистави Софія Оніщенко народилася у селі Кислівка. Щоб зберегти пам’ять про село, авторки сценарію — Дарія Богдан та Софія Оніщенко — провели інтерв’ю з мешканцями села, які вимушені були залишити свої оселі. Усі проживають у різних країнах світу (Чехії, Канаді, Німеччині, Польщі, Ірландії та Великій Британії) або у різних містах України.

Прем’єра документальної моновистави відбулася цьогоріч 12 квітня у польському місті Вроцлав в рамах діяльності другого сезону Української сцени при Інституті ім. Є. Гротовського.

  • Фото: Український незалежний театр GAS

Моновиставу «Кисло-солодкий» в Україні покажуть вперше. Це і перша вистава театру GAS в Україні за час існування.

Театр GAS — незалежний український театр, який базується у Вроцлаві. Заснований 3 серпня 2022 року трьома мисткинями — Софією Оніщенко, Дарією Богдан і Василиною Марценюк, які у 2022 році вимушено емігрували до Польщі у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну. 

За три роки існування театр створив 6 вистав: «Історія України», «LALKASHOW», «Весна, літо, осінь, зима і знову весна», «Завтра 10 років тому», «Антологія» та «Кисло-солодкий», а також кілька перформативних читань та вуличних перформансів.

З 2023 року театр GAS працює на базі Української сцени при Інституті Є.Гротовського у Вроцлаві, тим самим є одним з небагатьох постійних українських театрів в Польщі. 

Виставу покажуть 16 травня за адресою: вул. Чорноглазівська, 21/23. Купити квитки можна на показ о 17:30 чи 19:30

Для учасників бойових дій на виставу вхід вільний, для цього потрібно попередньо зареєструватися — написати в Instagram театру.