Web Analytics
У Харкові проведуть концерт пам’яті Героїв Небесної сотні | MediaPort

В Україні 20 лютого вшановують пам’ять Героїв Небесної сотні, які загинули під час Революції гідності в Києві в лютому 2014 року.  

Концерт «Музика гідності та свободи» до дня пам’яті анонсував координатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін

«У Харкові в умовах прифронтового міста, напевно, не має сенсу робити масові зібрання. Тим більш, що чимало учасників Революції Гідності наразі на фронті або активно допомагають Силам оборони України. Тому вирішили провести змістовний мистецький захід, куди запрошуємо всіх, для кого дорогі ідеали Євромайдану і цінності вільного світу», — написав він у Facebook. 

У програмі — європейська та українська класика. Плануються такі виступи:

  • фольклорний гурт «Муравський шлях»;
  • Ігор Чернявський — скрипка;
  • Савелій Чернявський — валторна;
  • Лілія Авраменко — сопрано;
  • Микита Молодоженов — баритон;
  • Олексій Синельник-Щербак, Катерина Циганок, Поліна Чорна, Марта Бачек, Станіслав Калінін, Дар’я Зуєва — фортепіано;
  • струнний квартет — Юлія Фесенко, Анастасія Лузанова, Микола Удовиченко, Мар’яна Чернявська;
  • тріо бандуристів — Ольга Ткач, Олена Черних, Єлизавета Застава.

Концерт проходитиме 20 лютого в безпечному просторі в клубі «A-SHO» (вул.Квітки-Основ’яненка, 12). Початок о 18.00. Вхід вільний.

«Музика гідності та свободи»

Під час подій на Майдані в Києві загинули харків’яни Євген Котляр, Владислав Зубенко та Юрій Паращук, який народився в Черкаській області, але жив у Харкові.

На честь Євгена Котляра в Харкові перейменували вулицю Конарєва, на честь Владислава Зубенка — вулицю Тимурівців, на честь Юрія Паращука — вулицю Минайленка. Також встановили меморіальні дошки: в харківському університеті радіоелектроніки, де навчався Котляр, та університеті залізничного транспорту, де навчався Зубенко. Дошку на честь Паращука встановили в його рідному місті Тальне на Черкащині.

На майдані Героїв Небесної сотні планували встановити пам’ятник на честь загиблих. Проєкт обирали на конкурсі, який розпочався ще восени 2016 року. Презентували — у листопаді 2018-го: пам’ятник пропонували створити у вигляді символічного «журавлиного клину», підвісної конструкції на натягнутих вантах, підсвічуваної в темний час доби. Але проєкт досі не втілили — не знайшли коштів.