У Харкові протестували нову децентралізовану систему оповіщення
У Харкові 4 грудня випробували нову систему оповіщення. Від нинішньої повітряної тривоги вона відрізняється децентралізацією, звуком та голосовим повідомленням, що її супроводжує.
Сирена, яку увімкнули о 13:30, пролунала у Харкові двічі та тривала протягом чотирьох хвилин.
Основна ідея нової повітряної тривоги полягає у її децентралізації.
«Наприклад, якщо небезпека загрожує Куп’янську, то сигнал тривоги в Харкові не звучатиме. Така диференціація сприятиме ефективнішому реагуванню на реальні загрози», — пояснюють у Харківській міськраді.
Передбачається, що голосове повідомлення буде вказувати про тип загрози для міста.
«Сьогодні ми провели тестування нової системи оповіщення. Вона має кілька джерел живлення, забезпечена резервними каналами зв’язку, обладнана голосовими повідомленнями, які дають змогу конкретизувати тип загрози для міста», — сказав директор міського Департаменту надзвичайних ситуацій Богдан Гладких.
За його словами, Харків технічно готовий, місто очікує погодження на поділ тривог та подальшу інтеграцію системи до територіальної та державної системи оповіщення.
Схвалити впровадження нової повітряної тривоги мають військові, каже речник міськради Юрій Сидоренко.
«Зараз ми вивчаємо результати тесту. Також ці результати мають вивчити військові. Це все, що на сьогодні можна сказати», — прокоментував він.
Міська влада неодноразово озвучувала плани щодо запровадження децентралізованої системи оповіщення у Харкові. Про це зокрема говорили у лютому, коли представляли проєкт ситуаційного центру. «Диференціація повітряних тривог украй потрібна. Щоб бізнес відкривався, щоб торговельні центри працювали зовсім по-іншому. Щоб той же McDonald’s повернувся», — казав тоді Терехов.
Читайте також: «Рекордні» тривоги у Харкові: як змінилися оповіщення про небезпеку та чи можна покращити систему
-
Теги:
- війна,
- повітряна тривога