У Харкові прооперували військового, який 36 діб провів на позиціях з турнікетом на нозі
У харківському шпиталі прооперували 41-річного пораненого бійця, який 36 діб чекав на евакуацію з-під Вовчанська з турнікетом на нозі. Врятований військовослужбовець Олександр — хмельниччанин. До шпиталю його привезли притомним.
Військового врятувало правильне застосування турнікета, повідомили медики Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, які надавали чоловіку допомогу. Через довготривале носіння частину ноги довелося ампутувати. Зазвичай турнікет накладають не більше, ніж на дві години.
«Навченість військовослужбовців зростає. Поступово війська наповнюються людьми, які пройшли базове навчання і розуміють, що і як робити при отримані поранення. Боєць живий, але, на жаль, виконана ампутація тої ділянки кінцівки, яка була з турнікетом. Утім, якщо би цей турнікет зняли, пацієнт би помер», — розповів заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Вячеслав Курінний.
Військового привезли до шпиталю у тяжкому стані — у нього була анемія та інтоксикація через велику втрату крові.
«Ми провели передопераційну підготовку: відновлювали об’єм циркулюючої крові та підвищували гемоглобін. Він був доставлений з показниками гемоглобіну 69, це дуже низький гемоглобін, на такому гемоглобіні не рекомендують проводити оперативні втручання. Поміж цим у пацієнта була гіпоальбумінемія, це було повʼязано з тим, що він не їв і не пив нормально довгий час. Він розповідав, що нормального прийому їжі він не пам’ятає. Далі ми стабілізували хворого ще під час наркозу. І почали оперативне втручання», — сказала старша ординаторка відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії Інна Стецюк.
Це найменші ускладнення, які могли статися з людиною після 36 діб із турнікетом на пораненій нозі, каже хірург Дмитро Сітченко. За його словами, такий випадок у його практиці зустрівся вперше.
Вже після операції чоловік розповів, що наступив на міну, ймовірно, «пелюстку». Турнікет пораненому бійцю накладали побратими.
«Місяць і шість днів я не міг евакуюватися. А потім погода стала гіршою, дрони замовкли на якийсь час, і мене змогли вивезти. Я все усвідомлював ще з другого дня після поранення, що втрачу ногу. І я вже не зациклювався на цьому. Хотів жити, хотів до родини, до синів. У мене двоє синів. Старшому 12, меншому лише 2 рочки. Це мене і тримало», — говорить Олександр.
Далі чоловіка мають перевезти на захід країни і зробити протезування.
Про ще один рідкісний випадок медики шпиталю повідомляли 19 грудня. Вони прооперували 52-річного військовослужбовця із позивним «Алекс», який 24 дні провів на позиції з турнікетом на руці, через гангрену її довелося провести ампутацію.
Читайте також: 24 дні з турнікетом: у харківському шпиталі розповіли про допомогу бійцю з ампутацією руки