Web Analytics

У Харкові хочуть внести змінити до роботи системи оповіщення населення

У Харкові планують впровадити диференційовану систему оповіщення — сирена вмикатиметься у випадку небезпеки для міста, а не для всієї області.

Про це йшлося на сесії Харківської міськради 26 січня, повідомив міський голова Ігор Терехов.  

«Тож вже з цього року сирена вмикатиметься тільки у випадку небезпеки безпосередньо для міста, а не для всієї області. Це не лише полегшить роботу всім службам, а й дозволить набагато ефективніше працювати нашому бізнесу», — повідомив Терехов.

Депутати також затвердили Програму реагування на надзвичайні ситуації міста Харкова на 2024-2027 роки. Вона передбачає створення та підтримання в постійній готовності місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО). За словами Терехова, у місті створять ситуаційний центр, технічне оснащення якого профінансують міжнародні партнери. В рамках цієї програми мають розробити диференційовану систему оповіщення.

«Він (cитуаційний центр — ред.) швидше реагуватиме на всі можливі виклики. У нас є домовленість з USAID щодо фінансування цього проєкту. Також вже маємо для центру безпечне приміщення», — цитує пресслужба Терехова.

На сесії депутати створили Департамент надзвичайних ситуацій, який «оповіщатиме й інформуватиме органи управління, сили цивільного захисту, керівний склад і населення про виникнення чи загрозу надзвичайної ситуації воєнного, природного, техногенного та соціального характеру».

Передбачається, що працівники департаменту цілодобово аналізуватимуть інформацію про ситуацію у місті. 

«Вони виїжджатимуть на місця виникнення таких ситуацій із залученням аварійних бригад комунальних підприємств для оперативного усунення наслідків і взаємодії з підрозділами Національної поліції, Центру екстренної медичної допомоги та іншими службами», — повідомили у міськраді.

У міськраді не повідомили, коли саме почне працювати диференційована система повітряних тривог. 

Проєкт ситуаційного центру в Харкові презентували до повномасштабної війни. На це планували витратити кредитні кошти Європейського інвестиційного банку в рамках програми «Безпечне місто». У 2020-2021 роках Ігор Терехов неодноразово анонсував будівництво ситуаційного центру.  

Блок новин за темою