Web Analytics
У харківському екопарку відкриють хоспіс для тварин, які постраждали від війни | MediaPort

В екопарку намагаються вилікувати та підготувати постраждалих тварин до повернення в природу, але в деяких випадках це неможливо — потрібні місця, де вони далі житимуть під наглядом.

Про це повідомили в пресслужбі екопарку.

«Ми створюємо найбільший в Україні хоспіс для тварин, які постраждали від війни: як диких, так і домашніх. Роботи з його будівництва вже розпочинаються», — вказано в повідомленні.

В адміністрації парку зазначають, що це нагальна потреба: до Центру порятунку тварин «Добрий дім» часто надходять звернення по допомогу — від жителів прифронтових та інших територій. військових тощо. Йдеться про поранених тварин, тих, які через війну залишили звичні місця та потрапили до біди, а також про малюків, які втратили батьків.

«Олені, що втратили ноги, нездатні літати поранені лебеді, кинуті на свавілля долі маленькі поросята та кізочки, зграї голодних бездомних собак — це сумні реалії сьогодення», — зазначають у парку.

Фахівці екопарку намагаються вилікувати, реабілітувати та підготувати таких тварин до повернення в природу, але в деяких випадках це неможливо. Ті, хто отримав серйозні травми або надто звик до опіки людини, там не виживуть. Для їхнього розміщення, вважає адміністрація парку, вже зараз треба облаштовувати спокійні місця, де вони зможуть жити під наглядом фахівців. 

У нас була спеціальна програма до війни, зараз ми її поновлюємо. Будемо роздавати тварин — як, наприклад, ми робили в сусідньому селі: з контактного майданчика — кізочок, поросят, кроликів, курок», — прокоментував засновник екопарку Олександр Фельдман.

За його прогнозом, цьгоріч основні роботи завершать, і хоспис зможе прийняти перших підопічних.

Мы создаем в Фельдман Экопарк крупнейший в Украине хоспис для животных, пострадавших от войны: как диких, так и домашних. Работы по его строительству уже начинаются, и думаю, что к концу года будут завершены. Это – насущная необходимость. В наш Центр спасения животных “Добрый дом” постоянно поступают обращения, очень часто – от украинских воинов и жителей прифронтовых территорий относительно раненных животных, потерявших родителей малышей, а также животных, оставивших из-за войны привычные места обитания и попавших из-за этого в беду. Потерявшие ноги олени, неспособные летать раненые лебеди, брошенные на произвол судьбы маленькие поросята и козочки, стаи голодных бездомных собак – это грустные реалии сегодняшнего дня.

Наши специалисты делают все, чтобы вылечить таких животных, реабилитировать их и подготовить к возвращению в природу – в условиях творимого агрессором настоящего экоцида реинтродукция животных будет иметь огромное значение для сохранения традиционных видов украинской фауны. Но вернуться в природу смогут далеко не все: животные, получившие серьезные травмы, а также слишком привыкшие к опеке человека там просто не выживут. Для их размещения уже сейчас нужно создавать в спокойных уголках природы удобные вольеры, в которых они под наблюдением специалистов смогут уютно жить. Человечность по отношению к ним – это наша обязанность.

Опубликовано Александр Фельдман Воскресенье, 28 января 2024 г.


Харківські волонтери забрали з Полтави кажанів, яких у мороз викинули з восьмого поверху житлового будинку.

Чільне фото: пресслужба екопарку