Харківський військовий шпиталь отримає новий комп’ютерний томограф замість зламаного. 

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов

«Передачу цього життєво необхідного обладнання вдалося організувати завдяки роботі Харківської ОВА з Міністерством охорони здоров’я України […]. Тепер робимо все можливе, аби пришвидшити доставку КТ. До моменту його встановлення військові проходять обстеження у міських та обласних закладах охорони здоровʼя», — йдеться у повідомленні очільника Харківської ОВА. 

Звідки цей апарат та коли саме його планують поставити, в ОВА не повідомляють.

Синєгубов подякував главі МОЗ Віктору Ляшку та начальнику Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Едуарду Хорошуну «за тісну комунікацію та оперативну підтримку у вирішенні цього важливого питання».

Після того, як у шпиталі вийшов з ладу КТ, волонтери оголосили терміновий збір. 

«КТ шпиталя виконувало свою річну потужність протягом місяця! Місяця! Тобто у цивільній структурі стільки «фотографій» КТ виконує протягом року. А у шпиталя — протягом місяця. Це аби ви розуміли кількість тих, кому ці обстеження були необхідними. Знайти розміщення осколків, зрозуміти місце кровотечі, оцінити обʼєм травми. Без цього всього план підходу до оперативного втручання постраждалому не може бути повноцінним. А потім контроль», — писала на своїй сторінці лікарка шпиталю Катерина Масляк

Про те, що єдиний комп’ютерний томограф у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону у Харкові вийшов з ладу, стало відомо 16 травня. Вартість апарату — 30 млн грн. Станом на 17:30 19 травня до Фонду Сергія Притули, який долучився до збору на томограф, люди пожертвували 8,5 млн грн.  Збір триває.

В ефірі Радіо «Накипіло» Олександр Ясинський, начальник клініки компʼютерної та променевої діагностики Військово-медичного клінічного центру Північного регіону, розповів, що за відсутності КТ проводять інші дослідження (ультразвукові, рентген-дослідження), але це не дає усієї повноти інформації. «Так, кожна хвилина дуже важлива. Якнайшвидше надати допомогу — від цього залежить життя. Щоб проводити таку велику кількість досліджень, у нас повинно бути два-три томографи, які будуть працювати одночасно. Один у нас вийшов з ладу пару тижнів тому, згоріла рентгенівська трубка на ньому. І ось останній томограф, який залишався, на ньому також вийшла з ладу рентгенівська трубка», — сказав він. 

Чільне фото: Харківська ОВА

Читайте також: Вже їздить на велосипеді: у військовому шпиталі в Харкові розповіли історію врятованого бійця